Licensed to Rochester Institute of Tech.
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/21/2012 07:00 PM
                         SUNY Geneseo Open - 4/23/2011                         
                                    Geneseo                                    
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Cuevo, Diahann            JR Geneseo St.              13.63  -2.2 
  2 Gottstine, Kristen        FR Geneseo St.              13.82  -2.2 
  3 Brundige, Carly           SO Oswego State             14.31  -2.2 
  4 Conyers, Tiraya           SO Oswego State             14.36  -2.2 
  5 McMillan, Lisa            SO Herkimer Cou             14.96  -2.2 
  6 Riesel, Danielle          FR Herkimer Cou             15.55  -2.2 
 
Women 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cuevo, Diahann            JR Geneseo St.              28.18  -0.8  1 
  2 Pariseau, Marissa         FR Oswego State             28.65  -0.8  1 
  3 Gottstine, Kristen        FR Geneseo St.              28.88  -0.8  1 
  4 Knox, Amanda              FR Herkimer Cou             29.75  -2.6  2 
  4 Staffa, Samantha          FR Geneseo St.              29.75  -0.8  1 
  6 Mahon, Carolyn            JR Geneseo St.              30.08  -0.8  1 
  7 Conyers, Tiraya           SO Oswego State             30.25  -2.6  2 
  8 McGaley, Molly            FR Geneseo St.              30.40  -2.6  2 
  9 Mogaji, Kemi              FR Oswego State             32.32  -2.6  2 
 10 Fleming, Lauren           SO Oswego State             33.29  -2.6  2 
 
Women 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pariseau, Marissa         FR Oswego State           1:01.53  
  2 Hughes, Hannah            FR Geneseo St.            1:03.53  
  3 Mahon, Carolyn            JR Geneseo St.            1:04.71  
  4 Knox, Amanda              FR Herkimer Cou           1:07.88  
  5 Fleming, Lauren           SO Oswego State           1:16.02  
  6 Greene, Taylor            FR St. Bonavent           1:19.04  
 
Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kowalewski, Cailin        JR Geneseo St.            2:20.34  
  2 Toner, Erin                  Unattached             2:27.56  
  3 Bott, Katie               SO Oswego State           2:32.54  
  4 Pettit, Brandi               Canisius Col           2:34.67  
  5 Lawson, Samantha          SO Herkimer Cou           2:36.64  
  6 Coon, Kaitlyn                Canisius Col           2:37.82  
  7 Rubio, Karina             FR Oswego State           2:37.86  
  8 McGough, Elizabeth        FR Herkimer Cou           2:41.12  
  9 Hall, Kristen                UB Track Club          2:45.53  
 10 Fulton, Kathleen          SO Oswego State           2:45.67  
 11 Bielli, Samantha          SO Oswego State           2:51.76  
 12 Rodriguez, Katherine      FR Oswego State           2:53.68  
 
Women 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wood, Keira               FR Geneseo St.            4:51.58  
  2 Toner, Erin                  Unattached             4:57.28  
  3 Hoelzl, Celeste           SO Geneseo St.            5:07.35  
  4 Goodman, Cassie           FR Geneseo St.            5:07.50  
  5 McKnight, Lauren          FR Geneseo St.            5:16.37  
  6 Sakowski, Christina       SO Oswego State           5:18.28  
  7 Ekweremuba, Chinessa      FR Geneseo St.            5:32.24  
  8 McGough, Elizabeth        FR Herkimer Cou           5:37.86  
  9 Bielli, Samantha          SO Oswego State           5:40.28  
 10 King, Shannon                Unattached             5:44.65  
 11 Gomez, Loreley            SR Oswego State           5:46.64  
 12 Vadala, Alexa             SO Oswego State           5:47.97  
 13 Brambley, Christen        SO Oswego State           6:14.32  
 14 Hahl, Melissa             SO Herkimer Cou           7:27.77  
 
Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aldridge, Mary            SO Geneseo St.           18:11.17  
  2 Lok, Esther               JR Geneseo St.           18:33.34  
  3 Steinke, Rebekah          SO Geneseo St.           18:37.07  
  4 Jones, Ashley             SR Geneseo St.           18:43.49  
  5 Cala, Mikelle                Canisius Col          18:52.09  
  6 Castrogivanni, Joanna     FR Geneseo St.           18:54.17  
  7 Knott, Alyssa             FR Geneseo St.           18:58.52  
  8 Heenan, Brigid            JR Geneseo St.           19:27.12  
  9 Wallace, Jaime               Canisius Col          19:49.94  
 10 Tranes, Beth              SR Oswego State          19:56.21  
 11 Atkins, Morgan               Canisius Col          20:13.56  
 12 Crise, Erin               JR Oswego State          21:03.68  
 13 Mayo, Morgan              FR St. Bonavent          21:37.17  
 14 Dickinson, Izie           FR St. Bonavent          22:13.83  
 
Women 10000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Murphy, Meghan            FR Oswego State          42:18.63  
  2 Petrella, Alyssa          FR Herkimer Cou          51:36.17  
 
Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jaroszko, Jessica         SR Geneseo St.              17.26   NWI 
  2 Hoh, Allison              SO Geneseo St.              17.30   NWI 
  3 Kuberka, Towi             SO Geneseo St.              17.74   NWI 
  4 McGaley, Molly            FR Geneseo St.              17.78   NWI 
  5 Lam, Amanda               FR Geneseo St.              19.86   NWI 
 
Women 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kuberka, Towi             SO Geneseo St.            1:10.39  
  2 Holleran, Claire          FR Alfred State           1:23.61  
  3 Frankenberger, Stephanie     Canisius Col           1:24.42  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Geneseo St.  'A'                                      52.88  
     1) Cuevo, Diahann JR               2) Gottstine, Kristen FR          
     3) Johnson, Amanda SR              4) Lam, Melissa FR                
  2 Herkimer County CC  'A'                               56.57  
     1) Riesel, Danielle FR             2) McMillan, Lisa SO              
     3) Lawson, Samantha SO             4) Knox, Amanda FR                
 
Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Levinn, Carrie            SO Geneseo St.              1.48m    4-10.25 
  1 Cook, Julie               SR Geneseo St.              1.48m    4-10.25 
  1 Shumway, Jessica          JR Geneseo St.              1.48m    4-10.25 
  4 King, Shannon                Unattached               1.38m    4-06.25 
  4 Wild, Emily               SO Oswego State             1.38m    4-06.25 
 
Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Gardner, Caroline         FR Geneseo St.              2.65m    8-08.25 
  2 Serpe, Rachel             JR Geneseo St.              2.50m    8-02.50 
  3 Lam, Melissa              FR Geneseo St.              2.35m    7-08.50 
 -- Fogarty, Trish            FR Geneseo St.                 NH            
 
Women Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Gardner, Caroline         FR Geneseo St.              4.68m   0.5  15-04.25 
  2 Cuevo, Diahann            JR Geneseo St.              4.58m   0.8  15-00.50 
  3 Hudson, Samantha          SO Geneseo St.              4.40m   0.3  14-05.25 
  4 Harrigan, Kristen         FR Oswego State             4.34m   2.3  14-03.00 
  5 Lawson, Samantha          SO Herkimer Cou             4.26m   0.2  13-11.75 
  5 Presti, Jessica           FR Oswego State             4.26m   0.6  13-11.75 
  7 Pierce, Holli             SO Alfred State             4.18m  +0.0  13-08.75 
 
Women Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Gardner, Caroline         FR Geneseo St.              9.77m   0.1  32-00.75 
 -- Wood, Keira               FR Geneseo St.               FOUL                 
 
Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Lenhart, Mary             FR Herkimer Cou             9.67m   31-08.75 
  2 Slawinski, Elyssa         FR Geneseo St.              9.24m   30-03.75 
  3 Talani, Brittany             Unattached               9.23m   30-03.50 
  4 Latham, Brittany          SO Herkimer Cou             9.03m   29-07.50 
  5 Cole, Katherine           FR Geneseo St.              8.86m   29-01.00 
  6 DeNovio, Jen              FR Alfred State             8.24m   27-00.50 
  7 Galway, Mary              FR Herkimer Cou             7.66m   25-01.75 
  8 Maceira-Candelaria, Ashe  SO Herkimer Cou             7.23m   23-08.75 
  9 Levinn, Carrie            SO Geneseo St.              6.67m   21-10.75 
 
Women Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Talani, Brittany             Unattached              30.98m     101-08 
  2 Slawinski, Elyssa         FR Geneseo St.             30.82m     101-01 
  3 Eckert, Mallory           SO Oswego State            27.48m      90-02 
  4 DeNovio, Jen              FR Alfred State            27.09m      88-10 
  5 Shaffer, Amanda           FR Geneseo St.             26.31m      86-04 
  6 Cuomo, Michelle           SO Herkimer Cou            25.58m      83-11 
  7 Galway, Mary              FR Herkimer Cou            24.23m      79-06 
  8 Lenhart, Mary             FR Herkimer Cou            23.47m      77-00 
  9 Latham, Brittany          SO Herkimer Cou            21.88m      71-09 
 10 Cole, Katherine           FR Geneseo St.             21.23m      69-08 
 11 Condie, Tracy             SO Oswego State            19.93m      65-05 
 
Women Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Barbaglia, Maria             Unattached              37.27m     122-03 
  2 Shaffer, Amanda           FR Geneseo St.             32.96m     108-02 
  3 Slawinski, Elyssa         FR Geneseo St.             31.67m     103-11 
  4 Latham, Brittany          SO Herkimer Cou            26.38m      86-06 
  5 Lenhart, Mary             FR Herkimer Cou            24.68m      81-00 
  6 Condie, Tracy             SO Oswego State            22.86m      75-00 
  7 Galway, Mary              FR Herkimer Cou            21.72m      71-03 
  8 DeNovio, Jen              FR Alfred State            21.41m      70-03 
  9 Maceira-Candelaria, Ashe  SO Herkimer Cou            19.88m      65-03 
 
Women Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Eckert, Mallory           SO Oswego State            30.69m     100-08 
  2 Lenhart, Mary             FR Herkimer Cou            28.94m      94-11 
  3 Galway, Mary              FR Herkimer Cou            26.29m      86-03 
  4 Condie, Tracy             SO Oswego State            23.90m      78-05 
  5 Cuomo, Michelle           SO Herkimer Cou            21.74m      71-04 
  6 Levinn, Carrie            SO Geneseo St.             13.31m      43-08 
 
Men 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hart, Matthew             SR Geneseo St.              11.69  -1.4  1 
  2 Shelton, Josh             SR Geneseo St.              11.92  -1.4  1 
  3 Lloyd, Sheldon               UB Track Club            12.00  -1.5  2 
  4 Fodero, Jesse                Canisius Col             12.02  -1.4  1 
  5 Layman, David             FR Geneseo St.              12.09  -1.5  2 
  6 Jehle, Andrew             SR Geneseo St.              12.10  -1.4  1 
  7 Dudzinski, Kyle           SR Oswego State             12.18  -1.5  2 
  8 Besso, Ian                JR Geneseo St.              12.23  -1.4  1 
  9 Banton, Adonis            SO Herkimer Cou             12.30  -1.4  3 
 10 Zaft, Jacob               SO Oswego State             12.43  -1.4  3 
 11 Davis, Donnelle           SO Herkimer Cou             12.46  -1.4  3 
 12 Williams, Jalen           FR Herkimer Cou             12.57  -1.4  3 
 13 Kubicki, Athan               UB Track Club            13.35  -1.7  4 
 14 Egan, Dan                 FR St. Bonavent             13.49  -1.4  3 
 15 Simmons, Harold           SO Herkimer Cou             13.74  -1.7  4 
 16 Botha, Chris              FR Herkimer Cou             14.35  -1.4  3 
 
Men 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hart, Matthew             SR Geneseo St.              23.41  -2.4  1 
  2 Cleary-Krell, Jesse       SR Geneseo St.              23.42  -2.4  1 
  3 Larkin, Jayvon            FR Alfred State             24.19  -1.1  2 
  4 Woodard, Zack             FR Alfred State             24.28  -1.1  2 
  5 Shelton, Josh             SR Geneseo St.              24.44  -2.4  1 
  6 Fodero, Jesse                Canisius Col             24.68  -1.1  2 
  7 Layman, David             FR Geneseo St.              24.85  -1.1  2 
  8 Williams, Jalen           FR Herkimer Cou             25.17  -2.1  3 
  9 Evans-Barley, Khaaliq     FR Herkimer Cou             25.31  -2.4  1 
 10 Zaft, Jacob               SO Oswego State             25.51  -1.1  2 
 11 Lloyd, Sheldon               UB Track Club            25.79  -2.1  3 
 12 Davis, Donnelle           SO Herkimer Cou             26.11  -1.1  2 
 13 Banton, Adonis            SO Herkimer Cou             26.16  -2.1  3 
 14 Kubicki, Athan               UB Track Club            26.55  -2.1  3 
 15 Harris, Ed                SO Herkimer Cou             26.85  -2.1  3 
 16 Chisolm, Marlin           FR Herkimer Cou             27.31  -2.4  4 
 17 Botha, Chris              FR Herkimer Cou             29.34  -2.1  3 
 18 Gardner, Matthew             Canisius Col             29.68  -2.4  4 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wagenhauser, Matthew      FR Oswego State             50.83   1 
  2 Gregg, Andrew             SO Herkimer Cou             51.94   1 
  3 Schwartz, Benjamin        FR Geneseo St.              53.03   1 
  4 Canfield, John            JR Geneseo St.              53.09   1 
  5 Knapp, Chad               FR Herkimer Cou             54.04   2 
  6 Geen, Michael             SO Geneseo St.              55.42   1 
  7 Catalano, Andrew          FR Geneseo St.              55.61   1 
  8 Hyde, Shaun               SO Oswego State             56.03   2 
  9 Sheffer, Matthew          FR Oswego State             56.69   2 
 10 Chisolm, Marlin           FR Herkimer Cou             58.92   2 
 11 Evans-Barley, Khaaliq     FR Herkimer Cou             59.40   1 
 12 Snyder, Josh              SR Oswego State           1:09.68   2 
 
Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Carter, Chris             JR Geneseo St.            1:56.21  
  2 Bronson, Kevin            SR Geneseo St.            1:56.88  
  3 Jik, Bumkoth                 Unattached             1:57.30  
  4 Sweet, Ben                JR Oswego State           1:57.85  
  5 Brimstein, Alex           JR Geneseo St.            2:00.35  
  6 Kane, Thorin              JR Oswego State           2:04.47  
  7 Koehler, Garrison         FR Alfred State           2:08.78  
  8 Lehman, Tyler             FR Alfred State           2:09.80  
  9 Bossung, Jack                UB Track Club          2:10.04  
 10 Buscaglia, Kyle           JR Oswego State           2:10.81  
 11 Farrigan, Don             SO Oswego State           2:11.83  
 12 Blumberg, Corey              UB Track Club          2:16.29  
 13 Friedman, Jordan          SO Alfred State           2:18.52  
 14 Montana, Steven           FR Oswego State           2:20.43  
 15 Wilcox, Joshua            SO Herkimer Cou           2:21.53  
 16 Osei, Kwesi               SO Alfred State           2:24.07  
 17 Goodding, Joshua          SO Herkimer Cou           2:26.72  
 18 Weinstein, Max            SO Oswego State           2:28.53  
 
Men 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jik, Bumkoth                 Unattached             4:01.58  
  2 Belensz, Alex             SR Geneseo St.            4:08.31  
  3 Reinsdorf, Nicholas       FR Oswego State           4:16.75  
  4 Simon, Alex                  Canisius Col           4:17.00  
  5 Ehman, Jason              FR Geneseo St.            4:20.17  
  6 Printy, Greg              JR Geneseo St.            4:23.83  
  7 Golightly, Rob               UB Track Club          4:38.59  
  8 Montana, Steven           FR Oswego State           4:47.17  
 
Men 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wortner, Patrick          SO Geneseo St.           15:37.12  
  2 Chambers, Tim             JR Geneseo St.           15:41.66  
  3 Abad, Chaz                FR Geneseo St.           15:52.84  
  4 Mateer, Tim               FR Geneseo St.           16:04.52  
  5 Bott, Mike                SR Oswego State          16:05.70  
  6 Sauvageau, Chris             Canisius Col          16:23.51  
  7 Roberts, Matthew             Unattached            16:28.64  
  8 Pivarunas, Anthony        FR Geneseo St.           16:29.57  
  9 Gilyard, Kyle             SO Oswego State          16:33.09  
 10 Montesano, Nicholas       FR Oswego State          17:03.00  
 11 Myers, Dan                FR St. Bonavent          17:21.52  
 12 Trifoso, Matt             FR St. Bonavent          17:23.95  
 13 Kibbe, Steve              FR St. Bonavent          17:29.62  
 14 Egan, Dan                 FR St. Bonavent          17:39.42  
 15 Sikora, Jake                 Unattached            17:40.23  
 16 Oetinger, Nicholas        FR Oswego State          17:47.52  
 
Men 10000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Masiello, Nick            FR St. Bonavent          33:13.84  
  2 Halpern, Josh             SO Geneseo St.           34:45.06  
  3 Williams, Andrew          SO Herkimer Cou          41:55.92  
 
Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Janiga, Arek              FR Oswego State             16.85   NWI 
  2 Johnson-Broughton, Marcq  SO Alfred State             17.81   NWI 
  3 Jehle, Andrew             SR Geneseo St.              18.15   NWI 
  4 Reilly, Mike              SO Herkimer Cou             18.38   NWI 
 
Men 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Izzo, Greg                SR Geneseo St.              56.36  
  2 Igielinksi, Christian     FR Geneseo St.              59.14  
  3 Janiga, Arek              FR Oswego State           1:00.19  
  4 Brennan, Ryan             SO Oswego State           1:01.19  
 
Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mattiucci, Mike           SO Geneseo St.           10:16.32  
  2 Peterson, John            SO Oswego State          10:29.13  
  3 Wilcox, Joshua            SO Herkimer Cou          10:49.38  
  4 Taylor, Nick              FR St. Bonavent          10:58.26  
 -- Rozler, Jeff              SO Oswego State               DNF  
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Geneseo St.  'A'                                      44.45  
     1) Besso, Ian JR                   2) Cleary-Krell, Jesse SR         
     3) Hart, Matthew SR                4) Okafor, Nwana SR               
  2 Alfred State  'A'                                     45.81  
     1) Woodard, Zack FR                2) Tubbs, Brian FR                
     3) Hewlett, Alex SO                4) Charles, Shawn FR              
  3 Herkimer County CC  'A'                               46.98  
     1) Davis, Donnelle SO              2) Harris, Ed SO                  
     3) Williams, Jalen FR              4) Evans-Barley, Khaaliq FR       
  4 Roch. Lancers  'A'                                    50.79  
 
Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Geneseo St.  'A'                                    3:41.21  
     1) Brimstein, Alex JR              2) Bronson, Kevin SR              
     3) Carter, Chris JR                4) Igielinksi, Christian FR       
  2 Geneseo St.  'B'                                    3:43.76  
     1) Cleary-Krell, Jesse SR          2) Hart, Matthew SR               
     3) Schwartz, Benjamin FR           4) Jehle, Andrew SR               
 
Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Taverne, Luke             FR Geneseo St.              1.88m    6-02.00 
  2 Anderson, Devon           FR Geneseo St.              1.73m    5-08.00 
  2 Nagle, Travis             FR Alfred State             1.73m    5-08.00 
  2 Longo, Phil               FR Geneseo St.              1.73m    5-08.00 
  5 Hewlett, Alex             SO Alfred State             1.68m    5-06.00 
 -- Reilly, Mike              SO Herkimer Cou                NH            
 -- Keenan, Colin             SR Geneseo St.                 NH            
 
Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Miller, David             SO Alfred State             4.55m   14-11.00 
  2 Curran, Alex              SR Geneseo St.              4.20m   13-09.25 
  3 Jehle, Andrew             SR Geneseo St.              3.60m   11-09.75 
 -- Nagle, Travis             FR Alfred State                NH            
 -- Friedman, Jordan          SO Alfred State                NH            
 -- Matson, Elliot               Unattached                  NH            
 -- Pasanen, Jake             SO Geneseo St.                 NH            
 -- Canellys, Ben             FR Geneseo St.                 NH            
 -- Steiner, Daniel           SR Geneseo St.                 NH            
 
Men Long Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Louis, Wenley             SR Geneseo St.              6.51m  +0.0  21-04.25 
  2 Okafor, Nwana             SR Geneseo St.              6.48m  +0.0  21-03.25 
  3 Davis, Donnelle           SO Herkimer Cou             6.12m   0.4  20-01.00 
  4 Longo, Phil               FR Geneseo St.              5.88m   1.1  19-03.50 
  5 Courte, James             SO Alfred State             5.87m  +0.0  19-03.25 
  6 Harris, Ed                SO Herkimer Cou             5.70m  +0.0  18-08.50 
  7 Beardsley, Adam           FR Alfred State             5.49m   0.2  18-00.25 
  8 Reilly, Mike              SO Herkimer Cou             5.44m   0.5  17-10.25 
  9 Sheffer, Matthew          FR Oswego State             5.22m  +0.0  17-01.50 
 -- Banton, Adonis            SO Herkimer Cou              FOUL                 
 
Men Triple Jump
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Maiolo, Josh              FR Oswego State            12.61m   1.2  41-04.50 
  2 Bridgewater, Christopher  FR Oswego State            12.40m   2.4  40-08.25 
  3 Beardsley, Adam           FR Alfred State            12.19m   0.5  40-00.00 
  4 Dobinski, Brad               Canisius Col            12.05m   1.4  39-06.50 
  5 Fodero, Jesse                Canisius Col            11.71m   1.9  38-05.00 
  6 Courte, James             SO Alfred State            11.63m   0.2  38-02.00 
  7 Johnson, Luke             FR Geneseo St.             11.23m   0.7  36-10.25 
 
Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Wickey, Ken                  Unattached              14.19m   46-06.75 
  2 Benoit, Alex              SO Herkimer Cou            13.41m   44-00.00 
  3 Murphy, Brendan           JR Geneseo St.             13.29m   43-07.25 
  4 Edwards, Brian            FR Alfred State            13.18m   43-03.00 
  5 Howard, Robert            FR Alfred State            12.55m   41-02.25 
  6 Bereza, Sean              SR Oswego State            12.19m   40-00.00 
  6 D'Amuro, Nick             JR Geneseo St.             12.19m   40-00.00 
  8 Kellogg, Adam             FR Alfred State            11.78m   38-07.75 
  9 Prydal, Richard           FR Geneseo St.             11.22m   36-09.75 
 10 Carpenter, Devon          SO Herkimer Cou             8.88m   29-01.75 
 11 Beadle, Jeff              SO Herkimer Cou             8.80m   28-10.50 
 12 Silvera, Terrell          SO Herkimer Cou             8.74m   28-08.25 
 13 Oster, Mark               FR Herkimer Cou             8.17m   26-09.75 
 
Men Discus Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Edwards, Brian            FR Alfred State            37.25m     122-02 
  2 Howard, Robert            FR Alfred State            36.49m     119-09 
  3 Anderson, Devon           FR Geneseo St.             34.96m     114-08 
  4 Benoit, Alex              SO Herkimer Cou            34.43m     112-11 
  5 Silvera, Terrell          SO Herkimer Cou            32.19m     105-07 
  6 Prydal, Richard           FR Geneseo St.             30.83m     101-02 
  7 D'Amuro, Nick             JR Geneseo St.             30.19m      99-00 
  8 Snyder, Josh              SR Oswego State            24.99m      82-00 
  9 Oster, Mark               FR Herkimer Cou            24.98m      81-11 
 10 Beadle, Jeff              SO Herkimer Cou            23.38m      76-08 
 
Men Hammer Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 sovento, Andrew              Unattached              42.50m     139-05 
  2 Murphy, Brendan           JR Geneseo St.             42.38m     139-00 
  3 Kellogg, Adam             FR Alfred State            40.15m     131-09 
  4 Houlihan, Will            SO Alfred State            39.49m     129-07 
  5 Sherwin, Sam              FR Alfred State            38.83m     127-05 
  6 Risole, Frank             JR Oswego State            38.15m     125-02 
  7 Wickey, Ken                  Unattached              37.37m     122-07 
  8 D'Amuro, Nick             JR Geneseo St.             36.09m     118-05 
  9 Bereza, Sean              SR Oswego State            31.89m     104-07 
 10 Oster, Mark               FR Herkimer Cou            23.02m      75-06 
 
Men Javelin Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hewlett, Alex             SO Alfred State            44.70m     146-08 
  2 Heller, Sam               JR Geneseo St.             42.40m     139-01 
  3 Dudzinski, Kyle           SR Oswego State            41.24m     135-04 
  4 Risole, Frank             JR Oswego State            41.20m     135-02 
  5 Anderson, Devon           FR Geneseo St.             40.10m     131-07 
  6 Johnson, Luke             FR Geneseo St.             36.98m     121-04 
  7 Canellys, Ben             FR Geneseo St.             35.42m     116-02 
  8 Jehle, Andrew             SR Geneseo St.             32.00m     105-00 
  9 Prydal, Richard           FR Geneseo St.             30.40m      99-09 
 10 Steiner, Daniel           SR Geneseo St.             29.20m      95-10 
 11 Carpenter, Devon          SO Herkimer Cou            27.33m      89-08 
 12 Silvera, Terrell          SO Herkimer Cou            24.60m      80-08 
 13 Williams, Andrew          SO Herkimer Cou            20.54m      67-05 
 -- Oster, Mark               FR Herkimer Cou              FOUL            
 -- Benoit, Alex              SO Herkimer Cou              FOUL