Licensed to SUNY - Geneseo         HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/3/2012 04:01 PM
                             Fredonia - 11/3/2012                              
                           Geneseo Swimming & Diving                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geneseo Swimming and Diving-NI  'A'                    NT    1:52.40   11  
     1) Wixson, Haleigh                 2) r:0.21 Wilcoxen, Kaitlin 21    
     3) r:0.32 Modelewski, Hailey 18    4) r:0.18 Holloway, Julie 18      
     r:+0.65  28.53     1:00.00 (31.47)     1:27.07 (27.07)     1:52.40 (25.33)
  2 Suny Fredonia-MR  'A'                                  NT    1:57.13    4  
     1) Rosa, Steph A 19                2) r:0.27 Andrasek, Stephanie 21  
     3) r:0.22 Barber, Jami 18          4) r:0.18 Schake, Elizabeth 21    
     r:+0.65  29.92     1:02.53 (32.61)     1:31.29 (28.76)     1:57.13 (25.84)
  3 Geneseo Swimming and Diving-NI  'B'                    NT    1:58.64    2  
     1) Boyce, Lauren R 20              2) r:0.49 Jesaitis, Katherine     
     3) r:0.36 Carney, Molly 21         4) r:0.13 Wilcoxen, Stephanie     
     r:+0.60  30.47     1:04.66 (34.19)     1:32.80 (28.14)     1:58.64 (25.84)
  4 Suny Fredonia-MR  'B'                                  NT    1:59.53  
     1) Ginty, Emi M 21                 2) r:+0.0 Wilkins, Natalia 18     
     3) r:+0.0 Smith, Jenni 20          4) r:0.04 Brion, Ellie 19         
     r:+0.63  30.44     1:10.94 (40.50)     1:33.84 (22.90)     1:59.53 (25.69)
  5 Geneseo Swimming and Diving-NI  'C'                    NT   x2:02.29  
     1) Erickson, Betsy 18              2) r:0.28 Russo, Caroline 18      
     3) r:-0.01 Bormann, Kristen        4) r:0.29 Chang, Linda 20         
     r:+0.72  31.20     1:07.40 (36.20)     1:36.08 (28.68)     2:02.29 (26.21)
  6 Suny Fredonia-MR  'C'                                  NT   x2:03.40  
     1) Henningham, Breonna L 19        2) r:0.10 Goeing, Lauren 18       
     3) r:0.19 Reidy, Jamie 19          4) r:0.11 Morgano, Rachel 19      
     r:+0.74  31.94     1:06.75 (34.81)     1:37.20 (30.45)     2:03.40 (26.20)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geneseo Swimming and Diving-NI  'A'                    NT    1:38.96   11  
     1) Tialios, Kristian 18            2) r:0.38 Athans, Kenny 18        
     3) r:0.37 Jun, Bryan 19            4) r:0.21 Schiappa, Frank 21      
     r:+0.72  26.23       54.10 (27.87)     1:17.82 (23.72)     1:38.96 (21.14)
  2 Suny Fredonia-MR  'A'                                  NT    1:42.18    4  
     1) Jordan, Eric R 20               2) r:-0.05 Hawes, Justin 19       
     3) r:0.01 Case, Andrew 20          4) r:0.02 Baker, Will 18          
     r:+0.61  26.42       56.82 (30.40)     1:20.67 (23.85)     1:42.18 (21.51)
  3 Geneseo Swimming and Diving-NI  'B'                    NT    1:42.28    2  
     1) Dahlem, Branden                 2) r:0.19 Ongkingco, Justin 18    
     3) r:+0.0 Brennan, Austin 21       4) r:0.29 Gay, Jordan 18          
     r:+0.58  27.36       56.36 (29.00)     1:20.76 (24.40)     1:42.28 (21.52)
  4 Geneseo Swimming and Diving-NI  'C'                    NT   x1:44.75  
     1) Schunk, Andy 18                 2) r:0.28 Maldonado, Eric 20      
     3) r:0.37 Schaub, Bryan            4) r:0.37 Roth, Tyler 18          
     r:+0.57  27.14       55.75 (28.61)     1:21.65 (25.90)     1:44.75 (23.10)
  5 Suny Fredonia-MR  'B'                                  NT    1:48.69  
     1) Drmacich, Conor J 21            2) r:0.10 Arrigo, Charley 21      
     3) r:0.07 Adamczak, Dave 20        4) r:0.29 Cole, Matt 20           
     r:+0.61  29.23     1:00.33 (31.10)     1:25.84 (25.51)     1:48.69 (22.85)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Max, Abigail                 Blue Wave-NI              NT   11:08.66    9  
              28.85     1:00.65 (31.80)     1:33.44 (32.79)     2:06.66 (33.22)
        2:39.92 (33.26)     3:13.41 (33.49)     3:46.90 (33.49)     4:20.35 (33.45)
        4:54.20 (33.85)     5:28.31 (34.11)     6:02.49 (34.18)     6:37.05 (34.56)
        7:11.43 (34.38)     7:45.67 (34.24)     8:19.76 (34.09)     8:54.14 (34.38)
        9:28.36 (34.22)    10:02.50 (34.14)    10:36.36 (33.86)    11:08.66 (32.30)
  2 Lodinsky, Lizzie J        21 Suny Fredonia-MR          NT   11:10.04    4  
              29.32     1:01.29 (31.97)     1:34.02 (32.73)     2:07.21 (33.19)
        2:40.48 (33.27)     3:14.25 (33.77)     3:48.04 (33.79)     4:21.84 (33.80)
        4:55.91 (34.07)     5:30.12 (34.21)     6:04.72 (34.60)     6:39.09 (34.37)
        7:13.04 (33.95)     7:47.33 (34.29)     8:21.44 (34.11)     8:55.81 (34.37)
        9:29.89 (34.08)    10:04.06 (34.17)    10:37.55 (33.49)    11:10.04 (32.49)
  3 Schmidt, Courtney L       21 Suny Fredonia-MR          NT   11:38.14    3  
              31.24     1:05.09 (33.85)     1:39.40 (34.31)     2:14.25 (34.85)
        2:49.51 (35.26)     3:25.00 (35.49)     4:00.61 (35.61)     4:36.46 (35.85)
        5:12.34 (35.88)     5:48.26 (35.92)     6:23.69 (35.43)     6:59.02 (35.33)
        7:34.03 (35.01)     8:09.04 (35.01)     8:44.11 (35.07)     9:18.96 (34.85)
        9:53.95 (34.99)    10:28.90 (34.95)    11:03.77 (34.87)    11:38.14 (34.37)
  4 Brion, Ellie M            19 Suny Fredonia-MR          NT   11:41.25    2  
              30.63     1:04.91 (34.28)     1:40.18 (35.27)     2:15.75 (35.57)
        2:51.47 (35.72)     3:27.06 (35.59)     4:02.58 (35.52)     4:37.95 (35.37)
        5:13.93 (35.98)     5:49.76 (35.83)     6:25.62 (35.86)     7:01.14 (35.52)
        7:36.49 (35.35)     8:12.08 (35.59)     8:47.74 (35.66)     9:22.89 (35.15)
        9:57.71 (34.82)    10:32.77 (35.06)    11:07.42 (34.65)    11:41.25 (33.83)
  5 Deren, Jule N             19 Blue Wave-NI              NT   11:48.08    1  
     r:+0.88  31.56     1:06.21 (34.65)     1:41.31 (35.10)     2:16.87 (35.56)
        2:52.62 (35.75)     3:28.78 (36.16)     4:04.77 (35.99)     4:40.71 (35.94)
        5:16.65 (35.94)     5:52.38 (35.73)     6:27.85 (35.47)     7:03.62 (35.77)
        7:39.50 (35.88)     8:15.56 (36.06)     8:51.07 (35.51)     9:26.90 (35.83)
       10:02.42 (35.52)    10:37.86 (35.44)    11:13.62 (35.76)    11:48.08 (34.46)
  6 Erickson, Abby            21 Blue Wave-NI              NT   12:24.71  
     r:+0.95  32.25     1:07.74 (35.49)     1:44.33 (36.59)     2:21.37 (37.04)
        2:58.63 (37.26)     3:35.96 (37.33)     4:13.41 (37.45)     4:50.91 (37.50)
        5:28.05 (37.14)     6:05.81 (37.76)     6:43.92 (38.11)     7:21.85 (37.93)
        7:59.82 (37.97)     8:38.12 (38.30)     9:16.19 (38.07)     9:54.23 (38.04)
       10:32.30 (38.07)    11:10.28 (37.98)    11:48.20 (37.92)    12:24.71 (36.51)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasky, John                  Blue Wave-NI              NT   10:18.70    9  
     r:+0.72  27.15       57.01 (29.86)     1:27.27 (30.26)     1:58.41 (31.14)
        2:29.48 (31.07)     3:00.87 (31.39)     3:32.41 (31.54)     4:04.38 (31.97)
        4:36.14 (31.76)     5:07.55 (31.41)     5:38.57 (31.02)     6:09.54 (30.97)
        6:41.30 (31.76)     7:12.93 (31.63)     7:44.11 (31.18)     8:15.76 (31.65)
        8:47.16 (31.40)     9:18.46 (31.30)     9:49.43 (30.97)    10:18.70 (29.27)
  2 McLoughlin, Donald           Blue Wave-NI              NT   10:45.57    4  
     r:+0.72  28.85     1:00.04 (31.19)     1:32.02 (31.98)     2:03.93 (31.91)
        2:36.36 (32.43)     3:08.88 (32.52)     3:41.27 (32.39)     4:13.99 (32.72)
        4:46.74 (32.75)     5:19.21 (32.47)     5:51.00 (31.79)     6:23.54 (32.54)
        6:56.52 (32.98)     7:29.54 (33.02)     8:01.79 (32.25)     8:34.78 (32.99)
        9:07.84 (33.06)     9:40.78 (32.94)    10:13.78 (33.00)    10:45.57 (31.79)
  3 Case, Andrew              20 Suny Fredonia-MR          NT   11:08.14    3  
              28.91       59.94 (31.03)     1:31.88 (31.94)     2:04.27 (32.39)
        2:37.07 (32.80)     3:09.93 (32.86)     3:43.30 (33.37)     4:16.90 (33.60)
        4:51.03 (34.13)     5:25.32 (34.29)     5:59.86 (34.54)     6:34.12 (34.26)
        7:08.82 (34.70)     7:43.12 (34.30)     8:17.07 (33.95)     8:51.20 (34.13)
        9:25.90 (34.70)    10:00.43 (34.53)    10:34.92 (34.49)    11:08.14 (33.22)
  4 Jones, Liam B             18 Suny Fredonia-MR          NT   11:11.60    2  
     r:+0.79  27.49       57.90 (30.41)     1:29.47 (31.57)     2:01.96 (32.49)
        2:34.70 (32.74)     3:08.52 (33.82)     3:42.53 (34.01)     4:16.73 (34.20)
        4:51.89 (35.16)     5:26.68 (34.79)     6:01.24 (34.56)     6:36.09 (34.85)
        7:10.65 (34.56)     7:45.62 (34.97)     8:20.57 (34.95)     8:55.44 (34.87)
        9:29.56 (34.12)    10:04.22 (34.66)    10:38.56 (34.34)    11:11.60 (33.04)
  5 Huihui, Jon K             20 Suny Fredonia-MR          NT   12:25.08    1  
     r:+0.82  31.40     1:07.12 (35.72)     1:44.27 (37.15)     2:21.64 (37.37)
        2:59.22 (37.58)     3:36.94 (37.72)     4:15.56 (38.62)     4:54.54 (38.98)
        5:32.68 (38.14)     6:11.59 (38.91)     6:49.63 (38.04)     7:26.94 (37.31)
        8:05.46 (38.52)     8:44.53 (39.07)     9:22.62 (38.09)    10:01.08 (38.46)
       10:38.85 (37.77)    11:15.65 (36.80)    11:51.42 (35.77)    12:25.08 (33.66)
 -- Greenspan, Ben            18 Blue Wave-NI              NT         DQ  
     r:+0.76  27.00       57.06 (30.06)     1:29.38 (32.32)     2:00.65 (31.27)
        2:32.72 (32.07)     3:04.80 (32.08)     3:37.27 (32.47)     4:10.13 (32.86)
        4:42.99 (32.86)     5:16.18 (33.19)     5:49.64 (33.46)     6:22.71 (33.07)
        6:55.95 (33.24)     7:29.33 (33.38)     8:03.05 (33.72)     8:36.59 (33.54)
        9:09.08 (32.49)     9:42.28 (33.20)    10:15.05 (32.77)          DQ (31.69)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rokos, Sam R              18 Suny Fredonia-MR          NT    2:01.88    9  
              29.02     1:00.21 (31.19)     1:31.15 (30.94)     2:01.88 (30.73)
  2 Vairo, Corinne D          20 Blue Wave-NI              NT    2:03.02    4  
     r:+0.77  28.32       59.81 (31.49)     1:31.55 (31.74)     2:03.02 (31.47)
  3 Holloway, Julie           18 Blue Wave-NI              NT    2:03.93    3  
     r:+0.67  28.69     1:00.20 (31.51)     1:32.20 (32.00)     2:03.93 (31.73)
  4 Smith, Jenni              20 Suny Fredonia-MR          NT    2:04.07    2  
              28.45       59.67 (31.22)     1:32.07 (32.40)     2:04.07 (32.00)
  5 Barber, Jami K            18 Suny Fredonia-MR          NT    2:07.21    1  
     r:+0.84  29.31     1:01.07 (31.76)     1:34.02 (32.95)     2:07.21 (33.19)
  6 O'Brien, Erin E           20 Blue Wave-NI              NT    2:07.97  
     r:+0.70  28.95     1:00.80 (31.85)     1:33.79 (32.99)     2:07.97 (34.18)
 -- Goralski, Eileen             Blue Wave-NI              NT   X2:06.16  
     r:+0.73  29.06     1:00.99 (31.93)     1:33.32 (32.33)     2:06.16 (32.84)
 -- Champoux, Kristen S       20 Suny Fredonia-MR          NT   X2:10.22  
     r:+0.69  29.70     1:02.39 (32.69)     1:36.60 (34.21)     2:10.22 (33.62)
 -- Wilcoxen, Stephanie          Blue Wave-NI              NT   X2:11.96  
              30.59     1:04.65 (34.06)     1:38.86 (34.21)     2:11.96 (33.10)
 -- Johnston, Rachel             Blue Wave-NI              NT   X2:19.24  
     r:+0.65  30.98     1:06.27 (35.29)     1:43.28 (37.01)     2:19.24 (35.96)
 -- Nelson, Bethany M         19 Suny Fredonia-MR          NT   X2:22.13  
     r:+0.50  32.40     1:08.52 (36.12)     1:45.66 (37.14)     2:22.13 (36.47)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Hall, Adrian E        20 Suny Fredonia-MR          NT    1:53.60    9  
     r:+0.72  26.30       56.38 (30.08)     1:26.25 (29.87)     1:53.60 (27.35)
  2 Baker, Will S             18 Suny Fredonia-MR          NT    1:53.88    4  
              26.47       55.74 (29.27)     1:25.08 (29.34)     1:53.88 (28.80)
  3 Schiappa, Frank           21 Blue Wave-NI              NT    1:56.21    3  
     r:+0.67  26.07       55.72 (29.65)     1:25.71 (29.99)     1:56.21 (30.50)
  4 Gay, Jordan               18 Blue Wave-NI              NT    1:56.48    2  
     r:+0.73  26.34       56.91 (30.57)     1:27.17 (30.26)     1:56.48 (29.31)
  5 Cole, Nick A              18 Suny Fredonia-MR          NT    1:57.81    1  
     r:+0.77  26.62       57.31 (30.69)     1:27.93 (30.62)     1:57.81 (29.88)
  6 Roth, Tyler               18 Blue Wave-NI              NT    1:59.17  
     r:+0.73  26.52       56.18 (29.66)     1:27.55 (31.37)     1:59.17 (31.62)
 -- Hong, Jeffrey             19 Blue Wave-NI              NT   X2:00.57  
     r:+0.57  27.02       58.34 (31.32)     1:30.02 (31.68)     2:00.57 (30.55)
 -- Maldonado, Eric R         20 Blue Wave-NI              NT   X2:07.24  
     r:+0.68  27.14       59.29 (32.15)     1:33.71 (34.42)     2:07.24 (33.53)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosa, Steph A             19 Suny Fredonia-MR          NT    1:03.08    9  
     r:+0.69  31.42     1:03.08 (31.66)                                        
  2 Ginty, Emi M              21 Suny Fredonia-MR          NT    1:04.20    4  
     r:+0.63  32.03     1:04.20 (32.17)                                        
  3 Boyce, Lauren R           20 Blue Wave-NI              NT    1:05.28    3  
     r:+0.58  31.49     1:05.28 (33.79)                                        
  4 Erickson, Betsy           18 Blue Wave-NI              NT    1:06.49    2  
     r:+0.70  32.33     1:06.49 (34.16)                                        
  5 Chang, Linda              20 Blue Wave-NI              NT    1:08.86    1  
     r:+0.69  33.42     1:08.86 (35.44)                                        
  6 Henningham, Breonna L     19 Suny Fredonia-MR          NT    1:10.94  
     r:+0.78  33.10     1:10.94 (37.84)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tialios, Kristian         18 Blue Wave-NI              NT      55.98    9  
     r:+0.75  27.36       55.98 (28.62)                                        
  2 Jordan, Eric R            20 Suny Fredonia-MR          NT      56.51    4  
     r:+0.68  27.84       56.51 (28.67)                                        
  3 Brennan, Austin F         21 Blue Wave-NI              NT      57.35    3  
     r:+0.54  27.67       57.35 (29.68)                                        
  4 Dahlem, Branden              Blue Wave-NI              NT      59.65    2  
     r:+0.58  28.73       59.65 (30.92)                                        
  5 Drmacich, Conor J         21 Suny Fredonia-MR       59.86    1:05.02    1  
     r:+0.54  32.54     1:05.02 (32.48)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilcoxen, Kaitlin G       21 Blue Wave-NI              NT    1:09.77    9  
     r:+0.64  33.07     1:09.77 (36.70)                                        
  2 Andrasek, Stephanie S     21 Suny Fredonia-MR          NT    1:11.50    4  
     r:+0.80  33.58     1:11.50 (37.92)                                        
  3 Wilkins, Natalia M        18 Suny Fredonia-MR          NT    1:13.29    3  
              34.62     1:13.29 (38.67)                                        
  4 Jesaitis, Katherine I        Blue Wave-NI              NT    1:14.94    2  
     r:+0.81  35.68     1:14.94 (39.26)                                        
  5 Lodinsky, Lizzie J        21 Suny Fredonia-MR          NT    1:15.43    1  
              36.01     1:15.43 (39.42)                                        
  6 Russo, Caroline           18 Blue Wave-NI              NT    1:19.70  
     r:+0.83  37.60     1:19.70 (42.10)                                        
 -- Goeing, Lauren A          18 Suny Fredonia-MR          NT   X1:17.43  
              36.74     1:17.43 (40.69)                                        
 -- Mazurek, Melissa N        17 Suny Fredonia-MR          NT   X1:18.58  
     r:+0.72  37.07     1:18.58 (41.51)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estanislau, John F        20 Suny Fredonia-MR          NT    1:02.73    9  
     r:+0.69  29.95     1:02.73 (32.78)                                        
  2 Ongkingco, Justin         18 Blue Wave-NI              NT    1:04.25    4  
     r:+0.70  30.27     1:04.25 (33.98)                                        
  3 Jennings, Paul M          20 Blue Wave-NI              NT    1:05.38    3  
     r:+0.73  31.20     1:05.38 (34.18)                                        
  4 Marks, Greg               21 Blue Wave-NI              NT    1:06.32    2  
     r:+0.83  30.93     1:06.32 (35.39)                                        
  5 Hawes, Justin Z           19 Suny Fredonia-MR          NT    1:08.16    1  
              32.06     1:08.16 (36.10)                                        
  6 Arrigo, Charley           21 Suny Fredonia-MR          NT    1:09.44  
     r:+0.74  32.23     1:09.44 (37.21)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibbons, Jenna            18 Blue Wave-NI              NT    2:19.89    9  
              30.51     1:06.80 (36.29)     1:43.37 (36.57)     2:19.89 (36.52)
  2 Bormann, Kristen             Blue Wave-NI              NT    2:23.81    4  
     r:+0.66  30.45     1:06.17 (35.72)     1:44.34 (38.17)     2:23.81 (39.47)
  3 Reidy, Jamie L            19 Suny Fredonia-MR          NT    2:25.62    3  
     r:+0.70  32.87     1:09.95 (37.08)     1:47.72 (37.77)     2:25.62 (37.90)
  4 Carney, Molly R           21 Blue Wave-NI              NT    2:25.73    2  
     r:+0.82  32.05     1:09.12 (37.07)     1:47.16 (38.04)     2:25.73 (38.57)
  5 Barber, Jami K            18 Suny Fredonia-MR          NT    2:25.95    1  
     r:+0.86  31.48     1:07.47 (35.99)     1:45.56 (38.09)     2:25.95 (40.39)
  6 Schmidt, Courtney L       21 Suny Fredonia-MR          NT    2:31.46  
              33.57     1:11.16 (37.59)     1:50.03 (38.87)     2:31.46 (41.43)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athans, Kenny G           18 Blue Wave-NI              NT    2:03.55    9  
     r:+0.79  26.50       57.20 (30.70)     1:29.65 (32.45)     2:03.55 (33.90)
  2 Schaub, Bryan                Blue Wave-NI              NT    2:08.24    4  
     r:+0.86  28.56     1:00.06 (31.50)     1:33.04 (32.98)     2:08.24 (35.20)
  3 Case, Andrew              20 Suny Fredonia-MR          NT    2:10.56    3  
     r:+0.77  28.58     1:01.77 (33.19)     1:36.31 (34.54)     2:10.56 (34.25)
  4 Jordan, Eric R            20 Suny Fredonia-MR          NT    2:10.81    2  
              28.79     1:01.65 (32.86)     1:36.43 (34.78)     2:10.81 (34.38)
  5 Schunk, Andy              18 Blue Wave-NI              NT    2:11.41    1  
     r:+0.70  28.89     1:01.41 (32.52)     1:35.12 (33.71)     2:11.41 (36.29)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wixson, Haleigh              Blue Wave-NI              NT      25.47    9  
          r:+0.81                                                              
  2 Schake, Elizabeth M       21 Suny Fredonia-MR          NT      25.84    4  
  3 Vairo, Corinne D          20 Blue Wave-NI              NT      26.25    3  
          r:+0.75                                                              
  4 Modelewski, Hailey        18 Blue Wave-NI              NT      26.40    2  
          r:+0.78                                                              
  5 Donnelly, Katie E         19 Suny Fredonia-MR          NT      26.53    1  
  6 Rokos, Sam R              18 Suny Fredonia-MR          NT      26.74  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jun, Bryan                19 Blue Wave-NI              NT      22.78    9  
          r:+0.66                                                              
  2 Jones, Liam B             18 Suny Fredonia-MR          NT      23.28    4  
          r:+0.70                                                              
  3 Gay, Jordan               18 Blue Wave-NI              NT      23.30    3  
          r:+0.72                                                              
  4 Adamczak, Dave J          20 Suny Fredonia-MR       22.50      23.31    2  
          r:+0.64                                                              
  5 Cole, Nick A              18 Suny Fredonia-MR          NT      23.46    1  
  6 Roth, Tyler               18 Blue Wave-NI              NT      23.89  
          r:+0.70                                                              
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holloway, Julie           18 Blue Wave-NI              NT      55.88    9  
     r:+0.70  26.80       55.88 (29.08)                                        
  2 Rokos, Sam R              18 Suny Fredonia-MR          NT      56.54    4  
     r:+0.74  27.66       56.54 (28.88)                                        
  3 Schake, Elizabeth M       21 Suny Fredonia-MR          NT      57.55    3  
     r:+0.71  28.32       57.55 (29.23)                                        
  4 Smith, Jenni              20 Suny Fredonia-MR          NT      57.75    2  
              28.06       57.75 (29.69)                                        
  5 Chang, Linda              20 Blue Wave-NI              NT      57.76    1  
     r:+0.74  27.95       57.76 (29.81)                                        
  6 Erickson, Betsy           18 Blue Wave-NI              NT      57.89  
              27.85       57.89 (30.04)                                        
 -- Goralski, Eileen             Blue Wave-NI              NT     X57.80  
     r:+0.70  28.01       57.80 (29.79)                                        
 -- Wilcoxen, Stephanie          Blue Wave-NI              NT     X59.70  
     r:+0.73  28.86       59.70 (30.84)                                        
 -- Russo, Caroline           18 Blue Wave-NI              NT   X1:02.34  
     r:+0.81  29.88     1:02.34 (32.46)                                        
 -- Johnston, Rachel             Blue Wave-NI              NT   X1:03.56  
     r:+0.74  30.47     1:03.56 (33.09)                                        
 -- Erickson, Abby            21 Blue Wave-NI              NT   X1:03.77  
     r:+0.93  30.55     1:03.77 (33.22)                                        
 -- Nelson, Bethany M         19 Suny Fredonia-MR          NT   X1:06.07  
     r:+0.86  31.61     1:06.07 (34.46)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estanislau, John F        20 Suny Fredonia-MR          NT      48.35    9  
     r:+0.66  23.00       48.35 (25.35)                                        
  2 Schiappa, Frank           21 Blue Wave-NI              NT      49.22    4  
     r:+0.64  23.16       49.22 (26.06)                                        
  3 Baker, Will S             18 Suny Fredonia-MR       51.92      50.52    3  
     r:+0.75  24.27       50.52 (26.25)                                        
  4 Hong, Jeffrey             19 Blue Wave-NI              NT      52.14    2  
     r:+0.58  24.71       52.14 (27.43)                                        
  5 Cole, Matt P              20 Suny Fredonia-MR          NT      52.45    1  
     r:+0.74  25.28       52.45 (27.17)                                        
  6 Ongkingco, Justin         18 Blue Wave-NI              NT      52.53  
     r:+0.68  25.04       52.53 (27.49)                                        
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Max, Abigail                 Blue Wave-NI              NT    2:11.64    9  
     r:+0.71  31.39     1:04.50 (33.11)     1:38.21 (33.71)     2:11.64 (33.43)
  2 Rosa, Steph A             19 Suny Fredonia-MR          NT    2:11.79    4  
     r:+0.66  31.93     1:05.28 (33.35)     1:38.77 (33.49)     2:11.79 (33.02)
  3 Ginty, Emi M              21 Suny Fredonia-MR          NT    2:17.63    3  
     r:+0.68  33.31     1:08.10 (34.79)     1:43.51 (35.41)     2:17.63 (34.12)
  4 Wixson, Haleigh              Blue Wave-NI              NT    2:18.16    2  
     r:+0.68  31.72     1:06.85 (35.13)     1:43.62 (36.77)     2:18.16 (34.54)
  5 Boyce, Lauren R           20 Blue Wave-NI              NT    2:18.28    1  
     r:+0.69  33.09     1:07.58 (34.49)     1:43.08 (35.50)     2:18.28 (35.20)
  6 Henningham, Breonna L     19 Suny Fredonia-MR          NT    2:26.84  
     r:+0.81  33.86     1:09.48 (35.62)     1:46.48 (37.00)     2:26.84 (40.36)
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Eric R            20 Suny Fredonia-MR          NT    2:04.51    9  
     r:+0.65  29.31     1:00.70 (31.39)     1:32.94 (32.24)     2:04.51 (31.57)
  2 Brennan, Austin F         21 Blue Wave-NI              NT    2:05.42    4  
     r:+0.58  29.89     1:01.75 (31.86)     1:34.01 (32.26)     2:05.42 (31.41)
  3 Dahlem, Branden              Blue Wave-NI              NT    2:08.23    3  
     r:+0.56  30.21     1:02.89 (32.68)     1:36.31 (33.42)     2:08.23 (31.92)
  4 McLoughlin, Donald           Blue Wave-NI              NT    2:11.93    2  
     r:+1.27  31.99     1:04.59 (32.60)     1:38.42 (33.83)     2:11.93 (33.51)
  5 Drmacich, Conor J         21 Suny Fredonia-MR          NT    2:13.05    1  
     r:+0.70  31.61     1:05.16 (33.55)     1:39.18 (34.02)     2:13.05 (33.87)
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilcoxen, Kaitlin G       21 Blue Wave-NI              NT    2:32.38    9  
     r:+0.68  35.13     1:15.59 (40.46)     1:54.64 (39.05)     2:32.38 (37.74)
  2 Wilkins, Natalia M        18 Suny Fredonia-MR          NT    2:36.23    4  
              35.16     1:14.51 (39.35)     1:55.21 (40.70)     2:36.23 (41.02)
  3 Andrasek, Stephanie S     21 Suny Fredonia-MR          NT    2:37.05    3  
     r:+0.81  35.58     1:15.51 (39.93)     1:55.56 (40.05)     2:37.05 (41.49)
  4 Schmidt, Courtney L       21 Suny Fredonia-MR          NT    2:40.10    2  
     r:+0.77  37.85     1:19.16 (41.31)     1:59.43 (40.27)     2:40.10 (40.67)
  5 Gibbons, Jenna            18 Blue Wave-NI              NT    2:41.52    1  
              37.48     1:18.73 (41.25)     2:00.53 (41.80)     2:41.52 (40.99)
  6 Jesaitis, Katherine I        Blue Wave-NI              NT    2:45.02  
     r:+0.80  37.43     1:19.22 (41.79)     2:01.95 (42.73)     2:45.02 (43.07)
 -- Goeing, Lauren A          18 Suny Fredonia-MR          NT   X2:57.92  
              40.37     1:25.74 (45.37)     2:11.98 (46.24)     2:57.92 (45.94)
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athans, Kenny G           18 Blue Wave-NI              NT    2:24.52    9  
     r:+0.82  31.85     1:08.74 (36.89)     1:48.22 (39.48)     2:24.52 (36.30)
  2 Jennings, Paul M          20 Blue Wave-NI              NT    2:26.82    4  
     r:+0.76  32.87     1:10.35 (37.48)     1:48.45 (38.10)     2:26.82 (38.37)
  3 Marks, Greg               21 Blue Wave-NI              NT    2:28.25    3  
     r:+0.81  33.60     1:11.42 (37.82)     1:51.42 (40.00)     2:28.25 (36.83)
  4 Hawes, Justin Z           19 Suny Fredonia-MR          NT    2:29.95    2  
     r:+0.72  34.10     1:11.74 (37.64)     1:50.52 (38.78)     2:29.95 (39.43)
  5 Arrigo, Charley           21 Suny Fredonia-MR          NT    2:39.16    1  
     r:+0.79  35.23     1:15.25 (40.02)     1:57.15 (41.90)     2:39.16 (42.01)
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lodinsky, Lizzie J        21 Suny Fredonia-MR          NT    5:28.76    9  
              29.71     1:01.92 (32.21)     1:35.27 (33.35)     2:08.86 (33.59)
        2:42.46 (33.60)     3:16.06 (33.60)     3:49.57 (33.51)     4:23.06 (33.49)
        4:56.60 (33.54)     5:28.76 (32.16)                                        
  2 Vairo, Corinne D          20 Blue Wave-NI              NT    5:30.11    4  
     r:+0.62  30.33     1:03.68 (33.35)     1:37.53 (33.85)     2:11.54 (34.01)
        2:45.05 (33.51)     3:19.00 (33.95)     3:52.78 (33.78)     4:26.87 (34.09)
        4:59.19 (32.32)     5:30.11 (30.92)                                        
  3 O'Brien, Erin E           20 Blue Wave-NI              NT    5:40.87    3  
     r:+0.76  30.97     1:05.33 (34.36)     1:40.17 (34.84)     2:15.11 (34.94)
        2:49.74 (34.63)     3:23.96 (34.22)     3:58.19 (34.23)     4:32.35 (34.16)
        5:06.81 (34.46)     5:40.87 (34.06)                                        
  4 Brion, Ellie M            19 Suny Fredonia-MR          NT    5:42.21    2  
              30.11     1:04.08 (33.97)     1:38.92 (34.84)     2:13.95 (35.03)
        2:48.61 (34.66)     3:23.47 (34.86)     3:58.81 (35.34)     4:34.17 (35.36)
        5:09.05 (34.88)     5:42.21 (33.16)                                        
  5 Champoux, Kristen S       20 Suny Fredonia-MR          NT    5:43.08    1  
     r:+0.73  30.39     1:03.54 (33.15)     1:37.97 (34.43)     2:12.43 (34.46)
        2:47.37 (34.94)     3:22.34 (34.97)     3:57.47 (35.13)     4:32.76 (35.29)
        5:08.39 (35.63)     5:43.08 (34.69)                                        
  6 Deren, Jule N             19 Blue Wave-NI              NT    6:17.04  
     r:+0.85  31.06     1:04.81 (33.75)     1:39.47 (34.66)     2:14.86 (35.39)
        2:50.22 (35.36)     3:25.64 (35.42)     4:01.11 (35.47)     4:36.77 (35.66)
        5:12.14 (35.37)   6:17.04 (1:04.90)                                        
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasky, John                  Blue Wave-NI              NT    4:59.26    9  
     r:+0.73  26.57       55.53 (28.96)     1:25.34 (29.81)     1:55.79 (30.45)
        2:26.22 (30.43)     2:56.78 (30.56)     3:27.61 (30.83)     3:58.35 (30.74)
        4:29.18 (30.83)     4:59.26 (30.08)                                        
  2 Greenspan, Ben            18 Blue Wave-NI              NT    5:08.78    4  
     r:+0.76  27.53       57.93 (30.40)     1:28.17 (30.24)     1:59.58 (31.41)
        2:31.12 (31.54)     3:03.33 (32.21)     3:34.49 (31.16)     4:06.34 (31.85)
        4:38.06 (31.72)     5:08.78 (30.72)                                        
  3 Van Hall, Adrian E        20 Suny Fredonia-MR          NT    5:16.82    3  
     r:+0.82  28.09       58.88 (30.79)     1:30.05 (31.17)     2:01.90 (31.85)
        2:33.68 (31.78)     3:05.71 (32.03)     3:37.89 (32.18)     4:10.80 (32.91)
        4:44.35 (33.55)     5:16.82 (32.47)                                        
  4 Schaub, Bryan                Blue Wave-NI              NT    5:20.46    2  
     r:+0.85  28.95     1:00.58 (31.63)     1:32.83 (32.25)     2:05.39 (32.56)
        2:37.96 (32.57)     3:10.88 (32.92)     3:43.31 (32.43)     4:15.96 (32.65)
        4:48.40 (32.44)     5:20.46 (32.06)                                        
  5 Drmacich, Conor J         21 Suny Fredonia-MR          NT    5:28.70    1  
     r:+0.75  28.99     1:01.03 (32.04)     1:34.11 (33.08)     2:07.77 (33.66)
        2:41.45 (33.68)     3:15.50 (34.05)     3:48.89 (33.39)     4:22.46 (33.57)
        4:55.96 (33.50)     5:28.70 (32.74)                                        
  6 Cole, Nick A              18 Suny Fredonia-MR          NT    5:29.53  
     r:+0.81  28.73     1:01.78 (33.05)     1:35.64 (33.86)     2:09.27 (33.63)
        2:43.15 (33.88)     3:17.16 (34.01)     3:51.63 (34.47)     4:25.53 (33.90)
        4:59.30 (33.77)     5:29.53 (30.23)                                        
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Modelewski, Hailey        18 Blue Wave-NI              NT    1:00.97    9  
     r:+0.76  28.18     1:00.97 (32.79)                                        
  2 Carney, Molly R           21 Blue Wave-NI              NT    1:03.75    4  
     r:+0.82  30.44     1:03.75 (33.31)                                        
  3 Schake, Elizabeth M       21 Suny Fredonia-MR          NT    1:03.90    3  
     r:+0.72  31.06     1:03.90 (32.84)                                        
  4 Barber, Jami K            18 Suny Fredonia-MR          NT    1:04.34    2  
     r:+0.92  30.18     1:04.34 (34.16)                                        
  5 Bormann, Kristen             Blue Wave-NI              NT    1:05.10    1  
     r:+0.68  30.33     1:05.10 (34.77)                                        
  6 Donnelly, Katie E         19 Suny Fredonia-MR          NT    1:07.94  
              31.73     1:07.94 (36.21)                                        
 -- Reidy, Jamie L            19 Suny Fredonia-MR          NT         DQ  
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jun, Bryan                19 Blue Wave-NI              NT      53.81    9  
     r:+0.68  25.16       53.81 (28.65)                                        
  2 Estanislau, John F        20 Suny Fredonia-MR          NT      54.46    4  
     r:+0.68  25.74       54.46 (28.72)                                        
  3 Tialios, Kristian         18 Blue Wave-NI              NT      54.67    3  
     r:+0.68  25.93       54.67 (28.74)                                        
  4 Jones, Liam B             18 Suny Fredonia-MR          NT      55.98    2  
              25.87       55.98 (30.11)                                        
  5 Schunk, Andy              18 Blue Wave-NI              NT      56.82    1  
     r:+0.64  26.19       56.82 (30.63)                                        
  6 Adamczak, Dave J          20 Suny Fredonia-MR       59.75    1:01.38  
     r:+0.62  28.94     1:01.38 (32.44)                                        
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wixson, Haleigh              Blue Wave-NI              NT    2:16.85    9  
     r:+0.83  29.80     1:04.68 (34.88)     1:46.78 (42.10)     2:16.85 (30.07)
  2 Wilkins, Natalia M        18 Suny Fredonia-MR          NT    2:17.23    4  
              29.65     1:04.27 (34.62)     1:45.23 (40.96)     2:17.23 (32.00)
  3 Andrasek, Stephanie S     21 Suny Fredonia-MR          NT    2:20.95    3  
     r:+0.79  30.64     1:07.71 (37.07)     1:47.71 (40.00)     2:20.95 (33.24)
  4 Wilcoxen, Kaitlin G       21 Blue Wave-NI              NT    2:21.60    2  
     r:+0.66  31.09     1:10.13 (39.04)     1:48.76 (38.63)     2:21.60 (32.84)
  5 Gibbons, Jenna            18 Blue Wave-NI              NT    2:23.75    1  
              31.50     1:09.68 (38.18)     1:52.41 (42.73)     2:23.75 (31.34)
  6 Rosa, Steph A             19 Suny Fredonia-MR          NT    2:24.54  
              31.63     1:06.22 (34.59)     1:51.47 (45.25)     2:24.54 (33.07)
 -- Jesaitis, Katherine I        Blue Wave-NI              NT   X2:27.10  
     r:+0.78  31.67     1:10.26 (38.59)     1:52.50 (42.24)     2:27.10 (34.60)
 -- Deren, Jule N             19 Blue Wave-NI              NT   X2:30.12  
              33.48     1:12.44 (38.96)     1:56.93 (44.49)     2:30.12 (33.19)
 -- Mazurek, Melissa N        17 Suny Fredonia-MR          NT   X2:31.75  
     r:+0.77  34.07     1:12.44 (38.37)     1:56.66 (44.22)     2:31.75 (35.09)
 -- O'Brien, Erin E           20 Blue Wave-NI              NT   X2:35.03  
     r:+0.81  35.59     1:15.63 (40.04)     2:00.87 (45.24)     2:35.03 (34.16)
 -- Erickson, Abby            21 Blue Wave-NI              NT   X2:35.17  
     r:+0.94  34.16     1:13.89 (39.73)     2:00.62 (46.73)     2:35.17 (34.55)
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Case, Andrew              20 Suny Fredonia-MR          NT    2:05.66    9  
     r:+0.74  26.98       59.23 (32.25)     1:37.43 (38.20)     2:05.66 (28.23)
  2 Jennings, Paul M          20 Blue Wave-NI              NT    2:08.25    4  
              26.90       59.61 (32.71)     1:37.25 (37.64)     2:08.25 (31.00)
  3 Nasky, John                  Blue Wave-NI              NT    2:11.94    3  
     r:+0.73  30.02     1:03.54 (33.52)     1:42.32 (38.78)     2:11.94 (29.62)
  4 Marks, Greg               21 Blue Wave-NI              NT    2:17.18    2  
     r:+0.82  30.77     1:04.96 (34.19)     1:44.26 (39.30)     2:17.18 (32.92)
  5 Hawes, Justin Z           19 Suny Fredonia-MR          NT    2:19.73    1  
              30.64     1:09.02 (38.38)     1:47.75 (38.73)     2:19.73 (31.98)
  6 Arrigo, Charley           21 Suny Fredonia-MR          NT    2:23.94  
     r:+0.76  28.67     1:07.35 (38.68)     1:50.31 (42.96)     2:23.94 (33.63)
 -- Schaub, Bryan                Blue Wave-NI              NT   X2:10.40  
     r:+0.81  27.25     1:01.10 (33.85)     1:41.08 (39.98)     2:10.40 (29.32)
 -- Dahlem, Branden              Blue Wave-NI              NT   X2:12.93  
     r:+0.70  28.34     1:03.71 (35.37)     1:42.65 (38.94)     2:12.93 (30.28)
 -- Greenspan, Ben            18 Blue Wave-NI              NT   X2:17.19  
     r:+0.74  28.75     1:03.31 (34.56)     1:47.53 (44.22)     2:17.19 (29.66)
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Geneseo Swimming and Diving-NI  'A'                    NT    1:41.48   11  
     1) Holloway, Julie 18              2) r:0.23 Vairo, Corinne 20       
     3) r:+0.0 Wilcoxen, Stephanie      4) r:0.09 Max, Abigail            
     r:+0.72  25.57       51.10 (25.53)     1:16.46 (25.36)     1:41.48 (25.02)
  2 Geneseo Swimming and Diving-NI  'B'                    NT    1:43.85    4  
     1) Boyce, Lauren R 20              2) r:0.15 Erickson, Betsy 18      
     3) r:0.39 Chang, Linda 20          4) r:0.26 Modelewski, Hailey 18   
              26.54       52.50 (25.96)     1:18.22 (25.72)     1:43.85 (25.63)
  3 Suny Fredonia-MR  'A'                                  NT    1:43.91    2  
     1) Rokos, Sam R 18                 2) r:0.13 Smith, Jenni 20         
     3) r:-0.04 Brion, Ellie 19         4) r:0.17 Lodinsky, Lizzie 21     
     r:+0.73  26.25       52.18 (25.93)     1:17.95 (25.77)     1:43.91 (25.96)
  4 Suny Fredonia-MR  'B'                                  NT    1:48.41  
     1) Ginty, Emi M 21                 2) r:+0.0 Morgano, Rachel 19      
     3) r:+0.0 Donnelly, Katie 19       4) r:+0.0 Champoux, Kristen 20    
              27.58       54.33 (26.75)     1:20.74 (26.41)     1:48.41 (27.67)
  5 Geneseo Swimming and Diving-NI  'C'                    NT   x1:48.97  
     1) Bormann, Kristen                2) r:0.29 Carney, Molly 21        
     3) r:0.34 Goralski, Eileen         4) r:0.33 Russo, Caroline 18      
     r:+0.71  27.89       54.97 (27.08)     1:21.24 (26.27)     1:48.97 (27.73)
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suny Fredonia-MR  'A'                                  NT    1:29.25   11  
     1) Estanislau, John F 20           2) r:-0.04 Baker, Will 18         
     3) r:0.07 Jones, Liam 18           4) r:0.19 Adamczak, Dave 20       
     r:+0.72  22.20       44.62 (22.42)     1:06.83 (22.21)     1:29.25 (22.42)
  2 Geneseo Swimming and Diving-NI  'A'                    NT    1:29.31    4  
     1) Schiappa, Frank 21              2) r:0.35 Jun, Bryan 19           
     3) r:0.37 Athans, Kenny 18         4) r:0.37 Gay, Jordan 18          
     r:+0.64  22.04       44.42 (22.38)     1:06.71 (22.29)     1:29.31 (22.60)
  3 Geneseo Swimming and Diving-NI  'B'                    NT    1:32.27    2  
     1) Ongkingco, Justin 18            2) r:0.15 Brennan, Austin 21      
     3) r:0.57 Roth, Tyler 18           4) r:0.24 Tialios, Kristian 18    
     r:+0.71  23.60       46.01 (22.41)     1:09.18 (23.17)     1:32.27 (23.09)
  4 Geneseo Swimming and Diving-NI  'C'                    NT   x1:35.50  
     1) Hong, Jeffrey 19                2) r:0.27 Schunk, Andy 18         
     3) r:0.32 Maldonado, Eric 20       4) r:0.14 McLoughlin, Donald      
     r:+0.60  24.07       47.75 (23.68)     1:11.78 (24.03)     1:35.50 (23.72)
  5 Suny Fredonia-MR  'B'                                  NT    1:35.56  
     1) Van Hall, Adrian E 20           2) r:+0.0 Cole, Matt 20           
     3) r:+0.0 Cole, Nick 18            4) r:+0.0 Huihui, Jon 20          
              23.29       46.96 (23.67)     1:09.43 (22.47)     1:35.56 (26.13)
 
Event 29  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ficarro, Sarah            22 Suny Fredonia-MR      261.35     266.75    9  
  2 Keller, Ashley            20 Suny Fredonia-MR      273.15     241.00    4  
  3 Haley, Katelyn            21 Suny Fredonia-MR      225.30     227.15    3  
  4 Wanamaker, Emily          20 Blue Wave-NI              NP     220.85    2  
 -- Cogliandro, Breena        20 Suny Fredonia-MR      226.00    X212.40  
 -- Colby, Heather            19 Suny Fredonia-MR      210.35    X230.15  
 
Event 30  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, Ryan              21 Suny Fredonia-MR      289.85     247.35    9  
  2 Santiago, Rafael A        18 Suny Fredonia-MR      204.65     231.30    4  
  3 Peifer, Brandon           20 Blue Wave-NI              NP     215.30    3  
 
Event 31  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ficarro, Sarah            22 Suny Fredonia-MR      293.45     288.85    9  
  2 Keller, Ashley            20 Suny Fredonia-MR      254.25     250.95    4  
  3 Colby, Heather            19 Suny Fredonia-MR      227.55     234.65    3  
  4 Wanamaker, Emily          20 Blue Wave-NI              NP     209.80    2  
 -- Cogliandro, Breena        20 Suny Fredonia-MR      224.65    X222.20  
 -- Haley, Katelyn            21 Suny Fredonia-MR      251.85    X262.50  
 
Event 32  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, Ryan              21 Suny Fredonia-MR      296.05     287.15    9  
  2 Santiago, Rafael A        18 Suny Fredonia-MR      193.45     225.70    4  
  3 Peifer, Brandon           20 Blue Wave-NI              NP     224.60    3  
 
                    Combined Team Scores - Through Event 32                    
 
  1. Geneseo Swimming and Diving         320   2. Suny Fredonia                       272
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Geneseo Swimming and Diving         160   2. Suny Fredonia                       138
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Geneseo Swimming and Diving         160   2. Suny Fredonia                       134