Licensed to SUNY - Geneseo         HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/17/2012 08:30 AM
                          MCC vs Geneseo - 1/16/2012                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                        3:57.46    4:22.37         11  
     1) Vairo, Corinne D 20             2) Wixson, Haleigh                
     3) Max, Abby                       4) Boyce, Lauren R 19             
              31.95   1:05.68 (1:05.68)     1:40.12 (34.44)   2:19.10 (1:13.42)
        2:49.21 (30.11)   3:23.07 (1:03.97)     3:51.17 (28.10)     4:22.37 (59.30)
  2 Suny Geneseo-NI  'B'                             NT    4:33.70          4  
     1) Jesaitis, Katherine I           2) Powell, Lily F 19              
     3) Wilcoxen, Kaitlin G 20          4) Bormann, Kristen               
              33.12   1:08.08 (1:08.08)     1:43.93 (35.85)   2:23.89 (1:15.81)
        2:53.82 (29.93)   3:29.58 (1:05.69)     3:59.72 (30.14)   4:33.70 (1:04.12)
  3 Suny Geneseo-NI  'C'                             NT   x4:37.66        
     1) Chang, Linda 19                 2) O'Brien, Erin E 19             
     3) Goralski, Eileen                4) Plaschka, Jade 21              
              35.56   1:11.41 (1:11.41)     1:47.84 (36.43)   2:30.18 (1:18.77)
        3:01.66 (31.48)   3:38.92 (1:08.74)     4:06.61 (27.69)     4:37.66 (58.74)
  4 Monroe Community College  'A'               4:34.37    4:39.80          2  
     1) Bade, Jennifer N                2) Hess, Jordan L                 
     3) McDowell, Ariel M               4) Hamilton, Katie A              
              34.06   1:10.96 (1:10.96)     1:48.65 (37.69)   2:32.14 (1:21.18)
        3:03.49 (31.35)   3:40.73 (1:08.59)     4:08.44 (27.71)     4:39.80 (59.07)
  5 Monroe Community College  'B'                    NT    5:01.60        
     1) Hayes, Heather J                2) Lyons, Aileen M                
     3) Cerny, Kassady R                4) Keenan, Nadia M                
              36.21   1:15.10 (1:15.10)     1:54.87 (39.77)   2:37.84 (1:22.74)
        3:11.05 (33.21)   3:53.95 (1:16.11)     4:25.47 (31.52)   5:01.60 (1:07.65)
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'A'                        3:36.02    3:53.16         11  
     1) Wagner, Aaron R 22              2) Schaub, CJ M 21                
     3) Schaub, Bryan                   4) Marks, Greg 21                 
              27.53       56.31 (56.31)     1:24.46 (28.15)   1:57.69 (1:01.38)
        2:25.14 (27.45)     2:57.04 (59.35)     3:23.21 (26.17)     3:53.16 (56.12)
  2 Suny Geneseo-NI  'B'                             NT    4:00.31          4  
     1) Pink, Kenneth J 21              2) Maldonado, Eric R 19           
     3) Kaplan, Josh J 21               4) Nasky, John                    
              29.12       59.92 (59.92)     1:31.20 (31.28)   2:09.24 (1:09.32)
        2:35.80 (26.56)     3:06.86 (57.62)     3:32.60 (25.74)     4:00.31 (53.45)
  3 Monroe Community College  'A'               3:54.55    4:07.83          2  
     1) Caputo, Matthew J               2) Finazzo, Michael V             
     3) Zarei, Arshia                   4) Lee, Ryan                      
              28.62   1:00.79 (1:00.79)     1:33.40 (32.61)   2:11.22 (1:10.43)
        2:38.70 (27.48)   3:12.72 (1:01.50)     3:38.75 (26.03)     4:07.83 (55.11)
  4 Monroe Community College  'B'                    NT    4:32.49        
     1) Sanderson, Joshua A             2) Haywood, Nicholas J            
     3) Redden, Kyle G                  4) Weldon, Michael F              
              31.86   1:07.36 (1:07.36)     1:45.62 (38.26)   2:30.81 (1:23.45)
        3:01.74 (30.93)   3:37.53 (1:06.72)     4:03.78 (26.25)     4:32.49 (54.96)
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Max, Elyssa H       20 Suny Geneseo-NI      1:57.74    2:02.63          9  
              28.25       59.82 (31.57)     1:31.39 (31.57)     2:02.63 (31.24)
  2 Conklin, Jennifer      MCC                  2:04.50    2:04.17          4  
              28.60       59.77 (31.17)     1:31.76 (31.99)     2:04.17 (32.41)
  3 Dewey, Erin P       20 Suny Geneseo-NI           NT    2:09.31          3  
              30.73     1:03.67 (32.94)     1:36.77 (33.10)     2:09.31 (32.54)
  4 Mance, Kara K          MCC                  2:11.28    2:10.28          2  
              29.65     1:02.95 (33.30)     1:37.11 (34.16)     2:10.28 (33.17)
  5 Wilcoxen, Stephani     Suny Geneseo-NI      2:06.33    2:16.07          1  
              32.51     1:07.50 (34.99)     1:42.96 (35.46)     2:16.07 (33.11)
  6 Coulombe, Jessica      MCC                  2:18.92    2:18.53        
              32.75     1:08.48 (35.73)     1:44.38 (35.90)     2:18.53 (34.15)
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Strothenke, Dan     21 Suny Geneseo-NI      1:51.24    1:51.78          9  
              26.16       55.03 (28.87)     1:24.00 (28.97)     1:51.78 (27.78)
  2 Hansen, Tore M         MCC                  1:54.05    1:52.53          4  
              26.00       54.48 (28.48)     1:23.74 (29.26)     1:52.53 (28.79)
  3 McLoughlin, Donald     Suny Geneseo-NI           NT    1:54.95          3  
              26.94       55.83 (28.89)     1:25.51 (29.68)     1:54.95 (29.44)
  4 Kingston, Elijah J     MCC                  1:57.97    1:57.51          2  
              27.15       57.41 (30.26)     1:27.70 (30.29)     1:57.51 (29.81)
  5 West, Joseph M         MCC                  2:10.45    2:06.76          1  
              27.96       59.94 (31.98)     1:33.46 (33.52)     2:06.76 (33.30)
 
Event 5  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zaepfel, Marguerit     MCC                    25.74      25.96          9  
  2 Vairo, Corinne D    20 Suny Geneseo-NI        26.04      26.10          4  
  3 Chang, Linda        19 Suny Geneseo-NI        25.60      26.67          3  
  4 Boyce, Lauren R     19 Suny Geneseo-NI        26.95      26.80          2  
  5 Landschoot, Amber      MCC                    27.06      27.00          1  
  6 Hayes, Heather J       MCC                    29.77      30.05        
 
Event 6  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sears, Brandon D       MCC                    22.99      23.02          9  
  2 Brennan, Austin F   20 Suny Geneseo-NI        22.54      23.12          4  
  3 Kilmer, Connor         MCC                    23.12      23.29          3  
  4 Schaub, CJ M        21 Suny Geneseo-NI           NT      23.53          2  
  5 Caputo, Matthew J      MCC                    23.14      23.83          1  
 -- Lee, Ryan              MCC                    24.73     X25.14        
 -- Weldon, Michael F      MCC                    24.94     X25.67        
 
Event 7  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Max, Abby              Suny Geneseo-NI           NT    4:54.13          9  
              30.86     1:05.49 (34.63)     1:43.28 (37.79)     2:20.23 (36.95)
        3:03.35 (43.12)     3:46.84 (43.49)     4:21.43 (34.59)     4:54.13 (32.70)
  2 Wilcoxen, Kaitlin   20 Suny Geneseo-NI           NT    5:01.27          4  
              32.14     1:09.65 (37.51)     1:50.10 (40.45)     2:30.30 (40.20)
        3:13.24 (42.94)     3:55.27 (42.03)     4:29.11 (33.84)     5:01.27 (32.16)
  3 Jesaitis, Katherin     Suny Geneseo-NI      5:01.75    5:06.51          3  
              31.63     1:08.03 (36.40)     1:47.56 (39.53)     2:26.39 (38.83)
        3:10.79 (44.40)     3:55.92 (45.13)     4:32.07 (36.15)     5:06.51 (34.44)
  4 Wumkes, Ashley E       MCC                  5:19.99    5:12.54          2  
              32.00     1:11.81 (39.81)     1:49.26 (37.45)     2:27.80 (38.54)
        3:14.65 (46.85)     4:01.31 (46.66)     4:37.95 (36.64)     5:12.54 (34.59)
  5 Hess, Jordan L         MCC                  5:35.00    5:31.66          1  
              34.18     1:14.36 (40.18)     1:57.09 (42.73)     2:39.42 (42.33)
        3:26.17 (46.75)     4:15.04 (48.87)     4:54.45 (39.41)     5:31.66 (37.21)
  6 Bade, Jennifer N       MCC                  5:39.93    5:40.30        
              35.82     1:18.31 (42.49)     1:58.93 (40.62)     2:40.61 (41.68)
        3:31.17 (50.56)     4:22.59 (51.42)     5:02.19 (39.60)     5:40.30 (38.11)
 
Event 8  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasky, John            Suny Geneseo-NI      4:30.30    4:31.08          9  
              30.49     1:05.14 (34.65)     1:39.12 (33.98)     2:11.96 (32.84)
        2:52.69 (40.73)     3:33.37 (40.68)     4:02.56 (29.19)     4:31.08 (28.52)
  2 Foley, Nate D       21 Suny Geneseo-NI           NT    4:32.26          4  
              28.43     1:00.52 (32.09)     1:36.86 (36.34)     2:12.55 (35.69)
        2:53.26 (40.71)     3:34.01 (40.75)     4:03.69 (29.68)     4:32.26 (28.57)
  3 Finazzo, Michael V     MCC                       NT    5:23.23          3  
              33.55     1:12.71 (39.16)     1:56.71 (44.00)     2:41.58 (44.87)
        3:24.52 (42.94)     4:08.47 (43.95)     4:46.23 (37.76)     5:23.23 (37.00)
  4 Haywood, Nicholas      MCC                  5:41.30    5:39.63          2  
              38.10     1:25.10 (47.00)     2:10.17 (45.07)     2:54.49 (44.32)
        3:39.94 (45.45)     4:26.71 (46.77)     5:03.33 (36.62)     5:39.63 (36.30)
 
Event 9  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gardner, Caroline      Suny Geneseo-NI       217.45     226.55          9  
  2 Tuntemeke, Alaiya      MCC                   232.10     197.40          4  
 
Event 10  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peifer, Brandon     20 Suny Geneseo-NI       257.90     263.30          9  
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Max, Abby              Suny Geneseo-NI           NT    2:16.31          9  
              31.15     1:06.04 (34.89)     1:41.03 (34.99)     2:16.31 (35.28)
  2 Conklin, Jennifer      MCC                  2:22.85    2:19.86          4  
              31.35     1:07.06 (35.71)     1:43.36 (36.30)     2:19.86 (36.50)
  3 Maisonet, Rebecca   21 Suny Geneseo-NI      2:21.89    2:20.19          3  
              31.31     1:06.19 (34.88)     1:42.22 (36.03)     2:20.19 (37.97)
  4 Vairo, Corinne D    20 Suny Geneseo-NI      2:16.67    2:22.05          2  
              30.87     1:06.16 (35.29)     1:43.45 (37.29)     2:22.05 (38.60)
  5 McDowell, Ariel M      MCC                  2:34.47    2:35.64          1  
              33.77     1:12.60 (38.83)     1:53.59 (40.99)     2:35.64 (42.05)
  6 Cerny, Kassady R       MCC                  2:39.31    2:45.84        
              35.40     1:18.65 (43.25)     2:02.89 (44.24)     2:45.84 (42.95)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Taylor A      MCC                  2:03.86    2:05.02          9  
              27.30       59.40 (32.10)     1:33.22 (33.82)     2:05.02 (31.80)
  2 Wagner, Aaron R     22 Suny Geneseo-NI           NT    2:06.31          4  
              28.61     1:00.84 (32.23)     1:34.15 (33.31)     2:06.31 (32.16)
  3 Kaplan, Josh J      21 Suny Geneseo-NI           NT    2:06.92          3  
              28.03     1:00.42 (32.39)     1:33.92 (33.50)     2:06.92 (33.00)
  4 Brennan, Austin F   20 Suny Geneseo-NI      2:09.91    2:11.65          2  
              28.06     1:00.79 (32.73)     1:35.89 (35.10)     2:11.65 (35.76)
  5 Zarei, Arshia          MCC                       NT    2:21.13          1  
              30.37     1:05.03 (34.66)     1:41.59 (36.56)     2:21.13 (39.54)
  6 Redden, Kyle G         MCC                  2:36.03    2:37.18        
              33.55     1:13.65 (40.10)     1:54.87 (41.22)     2:37.18 (42.31)
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wixson, Haleigh        Suny Geneseo-NI           NT      55.69          9  
              27.02       55.69 (28.67)                                        
  2 Zaepfel, Marguerit     MCC                    56.50      56.77          4  
              27.24       56.77 (29.53)                                        
  3 Landschoot, Amber      MCC                    59.29      58.78          3  
              28.04       58.78 (30.74)                                        
  4 Hamilton, Katie A      MCC                    59.06    1:00.18          2  
              29.13     1:00.18 (31.05)                                        
  5 Carney, Molly R     21 Suny Geneseo-NI        58.33    1:00.79          1  
              29.04     1:00.79 (31.75)                                        
  6 Wilcoxen, Stephani     Suny Geneseo-NI        57.66    1:02.01        
              30.09     1:02.01 (31.92)                                        
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kilmer, Connor         MCC                    49.78      50.69          9  
              24.91       50.69 (25.78)                                        
  2 Dokonal, Jan        20 Suny Geneseo-NI        50.98      50.87          4  
              24.35       50.87 (26.52)                                        
  3 Sears, Brandon D       MCC                    51.20      50.89          3  
              23.85       50.89 (27.04)                                        
  4 Pink, Kenneth J     21 Suny Geneseo-NI        52.50      51.93          2  
              24.94       51.93 (26.99)                                        
  5 Caputo, Matthew J      MCC                    52.13      52.52          1  
              25.26       52.52 (27.26)                                        
  6 Maldonado, Eric R   19 Suny Geneseo-NI        56.91      56.88        
              26.29       56.88 (30.59)                                        
 -- Lee, Ryan              MCC                    56.13     X56.22        
              27.05       56.22 (29.17)                                        
 -- West, Joseph M         MCC                    57.62     X56.95        
              26.46       56.95 (30.49)                                        
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dewey, Erin P       20 Suny Geneseo-NI      2:26.43    2:18.64          9  
              33.93     1:08.53 (34.60)     1:43.55 (35.02)     2:18.64 (35.09)
  2 Max, Elyssa H       20 Suny Geneseo-NI           NT    2:19.92          4  
              33.96     1:09.44 (35.48)     1:44.91 (35.47)     2:19.92 (35.01)
  3 Wumkes, Ashley E       MCC                  2:22.82    2:25.81          3  
              33.94     1:10.99 (37.05)     1:49.05 (38.06)     2:25.81 (36.76)
  4 Bade, Jennifer N       MCC                  2:29.98    2:30.89          2  
              35.94     1:14.31 (38.37)     1:53.04 (38.73)     2:30.89 (37.85)
  5 Hayes, Heather J       MCC                  2:49.31    2:41.18          1  
              37.26     1:17.93 (40.67)     2:00.36 (42.43)     2:41.18 (40.82)
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nasky, John            Suny Geneseo-NI      2:08.39    2:05.86          9  
              30.92     1:03.12 (32.20)     1:34.57 (31.45)     2:05.86 (31.29)
  2 McLoughlin, Donald     Suny Geneseo-NI           NT    2:09.03          4  
              30.07     1:02.58 (32.51)     1:35.98 (33.40)     2:09.03 (33.05)
  3 Hansen, Tore M         MCC                  2:08.90    2:10.35          3  
              29.92     1:02.50 (32.58)     1:36.62 (34.12)     2:10.35 (33.73)
  4 Sanderson, Joshua      MCC                  2:25.84    2:24.78          2  
              33.96     1:10.81 (36.85)     1:47.88 (37.07)     2:24.78 (36.90)
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Powell, Lily F      19 Suny Geneseo-NI      5:26.80    5:33.12          9  
              30.67     1:04.20 (33.53)     1:38.12 (33.92)     2:12.19 (34.07)
        2:46.02 (33.83)     3:19.85 (33.83)     3:53.60 (33.75)     4:27.07 (33.47)
        5:00.67 (33.60)     5:33.12 (32.45)                                        
  2 Jesaitis, Katherin     Suny Geneseo-NI           NT    5:39.71          4  
              30.75     1:05.08 (34.33)     1:39.37 (34.29)     2:13.75 (34.38)
        2:48.06 (34.31)     3:22.50 (34.44)     3:56.99 (34.49)     4:31.28 (34.29)
        5:05.94 (34.66)     5:39.71 (33.77)                                        
  3 Maisonet, Rebecca   21 Suny Geneseo-NI           NT    5:41.46          3  
              31.70     1:05.59 (33.89)     1:40.13 (34.54)     2:14.78 (34.65)
        2:49.44 (34.66)     3:24.22 (34.78)     3:59.29 (35.07)     4:34.49 (35.20)
        5:09.21 (34.72)     5:41.46 (32.25)                                        
  4 Mance, Kara K          MCC                  5:43.64    5:42.81          2  
              31.89     1:06.13 (34.24)     1:41.10 (34.97)     2:16.33 (35.23)
        2:50.64 (34.31)     3:24.88 (34.24)     3:59.31 (34.43)     4:34.45 (35.14)
        5:09.29 (34.84)     5:42.81 (33.52)                                        
  5 Hamilton, Katie A      MCC                  5:41.83    5:45.94          1  
              31.79     1:05.90 (34.11)     1:40.59 (34.69)     2:15.45 (34.86)
        2:50.39 (34.94)     3:25.90 (35.51)     4:01.46 (35.56)     4:36.91 (35.45)
        5:11.91 (35.00)     5:45.94 (34.03)                                        
  6 Coulombe, Jessica      MCC                  6:08.33    5:59.98        
              32.77     1:08.47 (35.70)     1:44.72 (36.25)     2:21.15 (36.43)
        2:57.76 (36.61)     3:34.12 (36.36)     4:09.96 (35.84)     4:46.47 (36.51)
        5:23.66 (37.19)     5:59.98 (36.32)                                        
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Taylor A      MCC                  5:00.16    5:08.23          9  
              28.86     1:00.25 (31.39)     1:31.81 (31.56)     2:03.73 (31.92)
        2:36.01 (32.28)     3:07.79 (31.78)     3:39.73 (31.94)     4:11.60 (31.87)
        4:41.07 (29.47)     5:08.23 (27.16)                                        
  2 Schaub, Bryan          Suny Geneseo-NI      5:04.00    5:11.30          4  
              28.61       59.87 (31.26)     1:31.57 (31.70)     2:03.45 (31.88)
        2:35.08 (31.63)     3:06.66 (31.58)     3:38.64 (31.98)     4:10.53 (31.89)
        4:41.51 (30.98)     5:11.30 (29.79)                                        
  3 Jennings, Paul M    19 Suny Geneseo-NI      5:04.60    5:13.70          3  
              28.36       59.67 (31.31)     1:31.42 (31.75)     2:03.39 (31.97)
        2:35.62 (32.23)     3:07.61 (31.99)     3:39.54 (31.93)     4:11.68 (32.14)
        4:43.18 (31.50)     5:13.70 (30.52)                                        
  4 Kingston, Elijah J     MCC                  5:17.51    5:15.89          2  
              29.05     1:01.19 (32.14)     1:33.04 (31.85)     2:05.79 (32.75)
        2:38.83 (33.04)     3:10.94 (32.11)     3:43.40 (32.46)     4:15.33 (31.93)
        4:46.85 (31.52)     5:15.89 (29.04)                                        
  5 Strothenke, Dan     21 Suny Geneseo-NI           NT    5:15.91          1  
              28.72     1:00.49 (31.77)     1:33.01 (32.52)     2:05.31 (32.30)
        2:37.82 (32.51)     3:10.53 (32.71)     3:43.20 (32.67)     4:15.77 (32.57)
        4:47.82 (32.05)     5:15.91 (28.09)                                        
  6 Haywood, Nicholas      MCC                  5:55.73    5:57.32        
              32.87     1:08.69 (35.82)     1:45.03 (36.34)     2:21.78 (36.75)
        2:57.99 (36.21)     3:34.28 (36.29)     4:10.83 (36.55)     4:47.18 (36.35)
        5:23.33 (36.15)     5:57.32 (33.99)                                        
 
Event 19  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gardner, Caroline      Suny Geneseo-NI       223.55     231.00          9  
  2 Tuntemeke, Alaiya      MCC                   208.90     193.75          4  
 
Event 20  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peifer, Brandon     20 Suny Geneseo-NI       270.70     284.25          9  
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hess, Jordan L         MCC                  2:55.07    2:56.55          9  
              38.65     1:23.16 (44.51)     2:09.87 (46.71)     2:56.55 (46.68)
  2 Lyons, Aileen M        MCC                  2:57.80    2:57.00          4  
              40.02     1:24.61 (44.59)     2:11.46 (46.85)     2:57.00 (45.54)
  3 Keenan, Nadia M        MCC                  3:22.52    3:20.38          3  
              45.43     1:35.86 (50.43)     2:27.46 (51.60)     3:20.38 (52.92)
 -- Wixson, Haleigh        Suny Geneseo-NI           NT   X2:41.57        
              36.06     1:17.35 (41.29)     1:58.79 (41.44)     2:41.57 (42.78)
 -- Boyce, Lauren R     19 Suny Geneseo-NI           NT   X2:41.97        
              38.15     1:19.81 (41.66)     2:01.55 (41.74)     2:41.97 (40.42)
 -- O'Brien, Erin E     19 Suny Geneseo-NI      2:49.70   X2:42.15        
              36.70     1:17.92 (41.22)     2:00.04 (42.12)     2:42.15 (42.11)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dokonal, Jan        20 Suny Geneseo-NI           NT    2:20.80          9  
              31.27     1:07.06 (35.79)     1:43.61 (36.55)     2:20.80 (37.19)
  2 Schaub, CJ M        21 Suny Geneseo-NI      2:19.13    2:27.05          4  
              31.89     1:08.28 (36.39)     1:47.22 (38.94)     2:27.05 (39.83)
  3 Zarei, Arshia          MCC                  2:38.26    2:36.17          3  
              35.13     1:15.62 (40.49)     1:56.53 (40.91)     2:36.17 (39.64)
  4 Maldonado, Eric R   19 Suny Geneseo-NI      2:28.76    2:39.30          2  
              34.99     1:16.44 (41.45)     1:58.37 (41.93)     2:39.30 (40.93)
  5 Finazzo, Michael V     MCC                  2:41.82    2:40.44          1  
              36.20     1:17.27 (41.07)     1:59.19 (41.92)     2:40.44 (41.25)
 
Event 23  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo-NI  'C'                             NT    3:55.90         11  
     1) Max, Elyssa H 20                2) Dewey, Erin P 20               
     3) Wilcoxen, Stephanie             4) Powell, Lily F 19              
              27.07       56.22 (56.22)     1:25.11 (28.89)   1:56.62 (1:00.40)
        2:25.90 (29.28)   2:57.87 (1:01.25)     3:25.41 (27.54)     3:55.90 (58.03)
  2 Suny Geneseo-NI  'B'                             NT    4:04.26          4  
     1) Chang, Linda 19                 2) Plaschka, Jade 21              
     3) Maisonet, Rebecca 21            4) O'Brien, Erin E 19             
              28.54   1:00.52 (1:00.52)     1:29.55 (29.03)   2:30.81 (1:30.29)
        3:03.17 (32.36)                             3:31.66 ( )         4:04.26 ( )
  3 Suny Geneseo-NI  'A'                        3:34.81   x4:05.38        
     1) Wilcoxen, Kaitlin G 20          2) Carney, Molly R 21             
     3) Bormann, Kristen                4) Goralski, Eileen               
              28.14       58.78 (58.78)     1:27.79 (29.01)   2:00.08 (1:01.30)
        2:29.89 (29.81)   3:03.10 (1:03.02)     3:32.35 (29.25)   4:05.38 (1:02.28)
 -- Monroe Community College  'A'               4:01.72   X3:52.76        
     1) Zaepfel, Marguerite M           2) Conklin, Jennifer K            
     3) Landschoot, Amber C             4) Wumkes, Ashley E               
              27.08       56.82 (56.82)     1:23.96 (27.14)     1:55.16 (58.34)
        2:22.49 (27.33)     2:52.90 (57.74)     3:20.68 (27.78)     3:52.76 (59.86)
 -- Monroe Community College  'B'                    NT   X4:25.63        
     1) McDowell, Ariel M               2) Mance, Kara K                  
     3) Coulombe, Jessica L             4) Keenan, Nadia M                
              29.55   1:02.65 (1:02.65)     1:32.68 (30.03)   2:06.45 (1:03.80)
        2:38.17 (31.72)   3:12.31 (1:05.86)     3:46.49 (34.18)   4:25.63 (1:13.32)
 
Event 24  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monroe Community College  'A'               3:23.57    3:22.80         11  
     1) Kilmer, Connor                  2) Stewart, Taylor A              
     3) Hansen, Tore M                  4) Sears, Brandon D               
              24.94       50.66 (50.66)     1:14.61 (23.95)     1:41.31 (50.65)
        2:05.26 (23.95)     2:32.44 (51.13)     2:55.93 (23.49)     3:22.80 (50.36)
  2 Suny Geneseo-NI  'A'                        3:12.66    3:27.39          4  
     1) Wagner, Aaron R 22              2) Kaplan, Josh J 21              
     3) McLoughlin, Donald              4) Brennan, Austin F 20           
              24.71       51.72 (51.72)     1:16.39 (24.67)     1:44.08 (52.36)
        2:09.55 (25.47)     2:37.34 (53.26)     3:00.58 (23.24)     3:27.39 (50.05)
  3 Suny Geneseo-NI  'B'                             NT    3:30.84          2  
     1) Strothenke, Dan 21              2) Jennings, Paul M 19            
     3) Schaub, Bryan                   4) Foley, Nate D 21               
              24.37       50.07 (50.07)     1:15.52 (25.45)     1:44.09 (54.02)
        2:10.26 (26.17)     2:39.31 (55.22)     3:03.94 (24.63)     3:30.84 (51.53)
  4 Monroe Community College  'B'                    NT    3:43.76        
     1) West, Joseph M                  2) Weldon, Michael F              
     3) Kingston, Elijah J              4) Sanderson, Joshua A            
              27.04       57.29 (57.29)     1:23.04 (25.75)     1:51.70 (54.41)
        2:18.20 (26.50)     2:47.66 (55.96)     3:14.41 (26.75)     3:43.76 (56.10)
 -- Suny Geneseo-NI  'C'                             NT   X3:33.12        
     1) Nasky, John                     2) Pink, Kenneth J 21             
     3) Marks, Greg 21                  4) Dokonal, Jan 20                
              26.47       53.97 (53.97)     1:18.61 (24.64)     1:46.09 (52.12)
        2:11.90 (25.81)     2:41.58 (55.49)     3:05.59 (24.01)     3:33.12 (51.54)
 
Event 25  Mixed 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jennings, Paul M          19 Suny Geneseo-NI           NT   X2:08.15        
              27.20     1:00.97 (33.77)     1:37.60 (36.63)     2:08.15 (30.55)
 -- Marks, Greg               21 Suny Geneseo-NI           NT   X2:13.95        
              29.69     1:04.15 (34.46)     1:42.88 (38.73)     2:13.95 (31.07)
 -- Carney, Molly R           21 Suny Geneseo-NI           NT   X2:28.78        
              30.85     1:11.01 (40.16)     1:55.57 (44.56)     2:28.78 (33.21)
 -- Plaschka, Jade            21 Suny Geneseo-NI           NT   X2:29.26        
              29.92     1:10.21 (40.29)     1:55.44 (45.23)     2:29.26 (33.82)
 -- Redden, Kyle G               MCC                  2:32.61   X2:30.33        
              30.67     1:10.00 (39.33)     1:55.59 (45.59)     2:30.33 (34.74)
 -- Lyons, Aileen M              MCC                  2:34.14   X2:32.93        
              34.02     1:12.80 (38.78)     1:57.37 (44.57)     2:32.93 (35.56)
 -- Goralski, Eileen             Suny Geneseo-NI           NT   X2:33.53        
              32.33     1:14.35 (42.02)     1:56.75 (42.40)     2:33.53 (36.78)
 -- Bormann, Kristen             Suny Geneseo-NI           NT   X2:35.03        
              31.41     1:11.68 (40.27)     1:59.78 (48.10)     2:35.03 (35.25)
 -- Cerny, Kassady R             MCC                  2:35.59   X2:37.62        
              33.99     1:16.12 (42.13)     2:02.95 (46.83)     2:37.62 (34.67)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 25                    
 
  1. Suny Geneseo                        139   2. Monroe Community College             68
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 25                     
 
  1. Suny Geneseo                        121   2. Monroe Community College             81