Licensed to SUNY - Fredonia        HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/5/2011 03:43 PM
                            Geneseo@FSU - 11/5/2011                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo  'A'                                 1:53.86    1:53.93   11  
     1) Wixson, Haleigh                 2) Wilcoxen, Kaitlin G 20         
     3) Plaschka, Jade 20               4) Max, Elyssa H 20               
       29.41    32.30    27.08    25.14                                    
  2 Suny Fredonia-MR  'C'                                  NT    1:54.29    4  
     1) Rosa, Steph A 18                2) Andrasek, Stephanie S 20       
     3) Schake, Elizabeth M 20          4) Donnelly, Katie E 18           
       29.66    32.01    27.34    25.28                                    
  3 Suny Geneseo  'B'                                      NT    1:56.23    2  
     1) Max, Abby                       2) Goralski, Eileen               
     3) Powell, Lily F 19               4) Halbohn, Colleen               
       29.89    33.32    27.35    25.67                                    
  4 Suny Geneseo  'C'                                      NT   x1:59.95  
     1) Boyce, Lauren R 19              2) Jesaitis, Katie                
     3) Bormann, Kristen                4) Chang, Linda 19                
       30.85    33.91    28.72    26.47                                    
  5 Suny Fredonia-MR  'B'                                  NT    2:02.34  
     1) Ginty, Emi M 20                 2) Morgano, Rachel 18             
     3) Reidy, Jamie L 18               4) Solly, Renee 21                
       30.43    34.71    40.15    17.05                                    
  6 Suny Fredonia-MR  'D'                                  NT   x2:10.21  
     1) Dosser, Jessica R 20            2) Mazurek, Melissa N 18          
     3) Schmidt, Courtney L 20          4) Champoux, Kristen S 19         
       33.79    37.67    30.84    27.91                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo  'A'                                 1:38.03    1:38.47   11  
     1) Kaplan, Josh J 21               2) Pink, Kenneth J 21             
     3) Brennan, Austin F 20            4) Schiappa, Frank 20             
       25.73    27.84    23.51    21.39                                    
  2 Suny Geneseo  'B'                                      NT    1:42.51    4  
     1) Dahlem, Branden                 2) Marks, Greg 20                 
     3) Athans, Kenny G 17              4) Rogers, Drew 22                
       26.71    28.83    24.64    22.33                                    
  3 Suny Fredonia-MR  'A'                                  NT    1:43.20    2  
     1) Jordan, Eric R 19               2) Estanislau, John F 19          
     3) Richards, Charles 18            4) Adamczak, Dave J 19            
       26.09    28.20    26.70    22.21                                    
  4 Suny Fredonia-MR  'B'                                  NT    1:53.93  
     1) Drmacich, Conor J 20            2) Hawes, Justin Z 18             
     3) Murray, Chris 18                4) Arrigo, Charley 20             
       29.42    30.72    27.76    26.03                                    
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lodinsky, Lizzie J        20 Suny Fredonia-MR          NT   18:47.61    9  
      30.04   32.70   33.06   33.39   33.76   33.79   33.87   33.98
      34.05   34.21   34.11   34.47   33.94                   33.90
      33.90   34.29   34.53   34.51   34.32   34.81   34.89   34.59
      34.65   34.50   34.52   34.34   34.80   34.65   34.36   34.81
      37.64
  2 O'Brien, Erin E           19 Blue Wave                 NT   19:01.86    4  
      30.15   33.94   34.45   34.78   34.65   35.14   35.46   35.38
      35.51   35.78   35.45   35.20   35.36   35.11   34.88   34.67
      34.46   34.70   34.55   34.91   34.69   34.56   34.22   34.22
      34.52   34.29   34.60   34.56   34.80   34.87   34.86   33.80
      33.34
  3 Champoux, Kristen S       19 Suny Fredonia-MR          NT   19:07.24    3  
      30.03   33.33   33.91   34.35   34.38   34.54   34.83   35.22
      34.74   35.10   35.25   35.46   35.13   35.18   34.86   35.31
      35.35   35.25   35.25   35.20   35.17   35.25   35.15   34.99
      35.54   35.18   34.69   35.45   35.10   34.93   34.59   34.72
      33.81
  4 Deren, Jule N             18 Blue Wave                 NT   19:11.17    2  
      31.15   34.15   34.51   34.44   34.72   34.52   34.77   34.58
      35.03   34.94   34.77   34.77   34.98   34.87   35.24   35.01
      34.83   35.25   34.80   34.96   35.47   35.24   35.37   35.27
      35.31   35.71   35.59   35.65   35.44   35.75   35.20   35.18
      33.70
  5 Henningham, Breonna L     18 Suny Fredonia-MR          NT   19:39.02    1  
      31.50   34.32   35.22   36.12   35.93   35.59   35.64   35.99
      35.93   36.20   35.92   36.02   35.86   35.75   35.73   36.03
      35.93   35.95   35.92   35.94   36.11   35.97   36.22   36.24
      35.81   36.06   36.20   35.96   36.21   36.12   36.46   35.54
      34.63
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nasky, John                  Blue Wave                 NT   16:52.12    9  
      27.47   30.23   31.02   31.01   30.65   30.70   31.41   31.34
      31.89   31.29   30.86   30.85   30.97   31.22   30.88   30.62
      30.04   30.65   30.84   30.46   30.52   30.73   30.61   30.55
      30.78   30.86   30.96   30.95   30.70   30.60   30.44   30.47
      29.55
  2 Singer, Jeff A            21 Blue Wave                 NT   17:24.19    4  
      27.79   30.58   31.36   31.21   31.22   31.95   31.69   31.90
      32.11   31.76   31.97   32.43   31.95   31.96   32.28   32.04
      32.64   31.82   32.00   32.22   31.63   31.61   31.49   31.16
      31.77   32.47   32.26   31.89   31.69   31.65   31.76   31.64
      30.29
  3 Jennings, Paul M          19 Blue Wave                 NT   18:00.60    3  
      28.21   30.82   31.82   32.65   32.69   32.88   33.04   33.01
      33.11   33.10   33.47   32.91   33.29   33.22   32.79        
              33.22   33.08   33.40   33.12   33.24   32.81   33.16
      32.91   33.49   33.08   33.21   33.52   33.00   32.53   32.46
      31.01
  4 Beebe, Matt               22 Suny Fredonia-MR          NT   18:30.73    2  
      28.50   31.05 1:04.43                   32.48   32.76   32.63
      32.90   33.42   33.64   33.35   33.85   33.78   33.36   33.73
      33.72   33.76   33.67   33.65   34.18   34.11   34.34   34.50
      35.07   35.09   35.02   35.26   34.78   35.12   35.05   35.07
      35.90
  5 Van Hall, Adrian E        19 Suny Fredonia-MR          NT   18:34.49    1  
      28.62   31.57   31.90   32.48   32.64   32.74   32.94   33.00
      33.60   33.26   33.26   33.38   33.64   33.89   34.09   34.15
      35.04   34.01   34.74   34.85   34.77   34.49   35.06   35.03
      34.72   34.96   35.01   34.83   34.98   34.74   35.00   34.24
      32.86
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Max, Abby                    Blue Wave            2:00.16    1:59.31    9  
      27.33   29.88   31.16   30.94                                
  2 Smith, Jenni              19 Suny Fredonia-MR          NT    2:04.08    4  
                              32.27                                
  3 Ginty, Emi M              20 Suny Fredonia-MR          NT    2:04.17    3  
      28.43   31.09   32.45   32.20                                
  4 Lodinsky, Lizzie J        20 Suny Fredonia-MR          NT    2:05.46    2  
      29.06   32.06   32.54   31.80                                
  5 Carney, Molly R           20 Blue Wave                 NT    2:08.45    1  
      29.42   32.35   33.19   33.49                                
  6 Chang, Linda              19 Blue Wave            2:07.58    2:09.30  
      29.22   32.31   33.14   34.63                                
  7 Gfroerer, Courtney L      19 Suny Fredonia-MR     2:10.59   x2:09.65  
      30.63   32.56 1:06.46                                        
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wagner, Aaron R           21 Blue Wave                 NT    1:50.91    9  
      25.73   29.03   27.51   28.64                                
  2 Rogers, Drew              22 Blue Wave            1:51.73    1:51.24    4  
      25.90   28.74   28.67   27.93                                
  3 Pink, Kenneth J           21 Blue Wave                 NT    1:53.17    3  
      26.54   29.11   28.43   29.09                                
  4 Drmacich, Conor J         20 Suny Fredonia-MR          NT    1:57.45    2  
      27.35   29.79   30.82   29.49                                
  5 Murray, Chris             18 Suny Fredonia-MR          NT    2:08.24    1  
      27.53   32.11   34.22   34.38                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosa, Steph A             18 Suny Fredonia-MR          NT    1:02.64    9  
      30.81   31.83                                                
  2 Follman, Camille S        18 Suny Fredonia-MR          NT    1:03.25    4  
      30.41   32.84                                                
  3 Wixson, Haleigh              Blue Wave            1:03.75    1:03.67    3  
      30.58   33.09                                                
  4 Boyce, Lauren R           19 Blue Wave            1:06.17    1:05.74    2  
      32.30   33.44                                                
  5 Dewey, Erin P             20 Blue Wave            1:08.24    1:07.27    1  
      33.25   34.02                                                
  6 Henningham, Breonna L     18 Suny Fredonia-MR          NT    1:07.81  
      33.31   34.50                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaplan, Josh J            21 Blue Wave              54.21      54.45    9  
      26.70   27.75                                                
  2 Jordan, Eric R            19 Suny Fredonia-MR          NT      55.31    4  
      27.13   28.18                                                
  3 Dahlem, Branden              Blue Wave              57.03      56.82    3  
      27.74   29.08                                                
 -- Van Hall, Adrian E        19 Suny Fredonia-MR          NT         DQ  
      29.20   31.59                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilcoxen, Kaitlin G       20 Blue Wave            1:11.11    1:09.95    9  
      33.01   36.94                                                
  2 Andrasek, Stephanie S     20 Suny Fredonia-MR          NT    1:11.28    4  
      33.11   38.17                                                
  3 Goralski, Eileen             Blue Wave            1:11.83    1:11.94    3  
      34.18   37.76                                                
  4 Jesaitis, Katie              Blue Wave            1:13.23    1:13.77    2  
      34.65   39.12                                                
  5 Morgano, Rachel           18 Suny Fredonia-MR          NT    1:16.72    1  
      35.86   40.86                                                
  6 Mazurek, Melissa N        18 Suny Fredonia-MR          NT    1:20.62  
      37.86   42.76                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athans, Kenny G           17 Blue Wave                 NT    1:03.64    9  
      29.83   33.81                                                
  2 Marks, Greg               20 Blue Wave            1:05.81    1:04.52    4  
      30.91   33.61                                                
  3 Hawes, Justin Z           18 Suny Fredonia-MR          NT    1:08.26    3  
      32.60   35.66                                                
  4 Maldonado, Eric R         19 Blue Wave            1:08.09    1:08.50    2  
      31.09   37.41                                                
  5 Arrigo, Charley           20 Suny Fredonia-MR          NT    1:10.87    1  
      32.39   38.48                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Lily F            19 Blue Wave                 NT    2:11.94    9  
      30.47   33.35   33.84   34.28                                
  2 Bormann, Kristen             Blue Wave                 NT    2:18.42    4  
      30.94   34.44   36.39   36.65                                
  3 Schake, Elizabeth M       20 Suny Fredonia-MR          NT    2:20.74    3  
      30.31   34.43   36.75   39.25                                
  4 Plaschka, Jade            20 Blue Wave                 NT    2:21.73    2  
      31.04   35.68   37.14   37.87                                
  5 Reidy, Jamie L            18 Suny Fredonia-MR          NT    2:25.04    1  
      32.36   37.10   37.96   37.62                                
  6 Carney, Molly R           20 Blue Wave                 NT   x2:27.53  
      31.90   37.59   39.78   38.26                                
  7 Schmidt, Courtney L       20 Suny Fredonia-MR          NT    2:28.22  
      32.96   37.13   38.26   39.87                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Singer, Jeff A            21 Blue Wave                 NT    2:06.91    9  
      27.99   32.91   33.33   32.68                                
  2 Brennan, Austin F         20 Blue Wave                 NT    2:09.91    4  
      28.47   32.46   34.31   34.67                                
  3 Richards, Charles         18 Suny Fredonia-MR          NT    2:15.74    3  
      30.41   33.33   35.68   36.32                                
  4 Schreckengost, Jack T     20 Blue Wave                 NT    2:15.88    2  
      29.56   34.38   35.68   36.26                                
  5 Murray, Chris             18 Suny Fredonia-MR          NT    2:31.01    1  
      30.37   36.46   40.46   43.72                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Max, Elyssa H             20 Blue Wave              25.79      25.86    9  
  2 Brion, Ellie M            18 Suny Fredonia-MR          NT      25.93    4  
  3 Donnelly, Katie E         18 Suny Fredonia-MR          NT      26.05    3  
  4 Halbohn, Colleen             Blue Wave                 NT      26.13    2  
  5 Vairo, Corinne D          19 Blue Wave              26.04      26.45    1  
  6 Morgano, Rachel           18 Suny Fredonia-MR          NT      26.79  
  7 Solly, Renee              21 Suny Fredonia-MR          NT     x27.43  
  8 Wilcoxen, Stephanie          Blue Wave              27.85     x27.62  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schiappa, Frank           20 Blue Wave              21.22      22.02    9  
  2 Estanislau, John F        19 Suny Fredonia-MR          NT      22.25    4  
  3 Adamczak, Dave J          19 Suny Fredonia-MR          NT      22.71    3  
  4 Sweeny, Rob               22 Suny Fredonia-MR          NT      22.80    2  
  5 Rogers, Drew              22 Blue Wave              23.22      22.93    1  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ficarro, Sarah            21 Suny Fredonia-MR      249.00     256.75    9  
  2 Schaefer, Lauren          19 Suny Fredonia-MR      213.22     239.30    4  
  3 Keller, Ashley            19 Suny Fredonia-MR      217.80     229.65    3  
  4 Hayley, Katelyn           20 Suny Fredonia-MR      225.30    x212.35  
  5 Cogliandro, Breena        19 Suny Fredonia-MR      180.07    x202.95  
  6 Kies, Leanne              21 Suny Fredonia-MR      191.85    x183.40  
  7 Gardner, Caroline            Blue Wave             213.65     175.20    2  
  8 Wanamaker, Emily          19 Blue Wave             196.25     168.30    1  
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, Ryan              20 Suny Fredonia-MR      262.05     259.90    9  
  2 Croft, Josh               19 Suny Fredonia-MR          NT     234.50    4  
  3 Rodman, John              21 Suny Fredonia-MR      228.98     231.30    3  
  4 Peifer, Brandon           19 Blue Wave             239.20     228.70    2  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vairo, Corinne D          19 Blue Wave              56.33      56.15    9  
      27.30   28.85                                                
  2 Smith, Jenni              19 Suny Fredonia-MR          NT      56.75    4  
      27.66   29.09                                                
  3 Max, Elyssa H             20 Blue Wave              55.92      56.87    3  
      27.42   29.45                                                
  4 Brion, Ellie M            18 Suny Fredonia-MR          NT      57.05    2  
      27.36   29.69                                                
  5 Chang, Linda              19 Blue Wave              58.63      57.44    1  
      27.67   29.77                                                
  6 Champoux, Kristen S       19 Suny Fredonia-MR          NT      58.95  
      28.24   30.71                                                
  7 Solly, Renee              21 Suny Fredonia-MR     1:03.75   x1:01.07  
      29.08   31.99                                                
  8 Wilcoxen, Stephanie          Blue Wave            1:02.10   x1:01.36  
      29.68   31.68                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Estanislau, John F        19 Suny Fredonia-MR          NT      49.06    9  
      23.81   25.25                                                
  2 Wagner, Aaron R           21 Blue Wave              50.00      49.25    4  
      23.86   25.39                                                
  3 Schiappa, Frank           20 Blue Wave              50.18      51.41    3  
      24.80   26.61                                                
  4 Adamczak, Dave J          19 Suny Fredonia-MR          NT      51.82    2  
      25.03   26.79                                                
  5 Beebe, Matt               22 Suny Fredonia-MR          NT      53.12    1  
      25.22   27.90                                                
  6 Schreckengost, Jack T     20 Blue Wave                 NT      54.76  
      26.28   28.48                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Max, Abby                    Blue Wave                 NT    2:15.03    9  
      32.15   33.90   34.85   34.13                                
  2 Rosa, Steph A             18 Suny Fredonia-MR          NT    2:16.55    4  
      32.95   35.26   34.72   33.62                                
  3 Boyce, Lauren R           19 Blue Wave                 NT    2:18.65    3  
      33.35   34.94   35.61   34.75                                
  4 Follman, Camille S        18 Suny Fredonia-MR          NT    2:20.43    2  
      32.44   35.51   36.31   36.17                                
  5 Wixson, Haleigh              Blue Wave                 NT    2:22.24    1  
      33.05   35.80   36.68   36.71                                
  6 Henningham, Breonna L     18 Suny Fredonia-MR          NT    2:26.78  
      34.97   37.13   37.54   37.14                                
  7 Gfroerer, Courtney L      19 Suny Fredonia-MR          NT   x2:35.82  
                      40.18   39.42                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaplan, Josh J            21 Blue Wave                 NT    1:58.82    9  
      28.37   30.49   30.86   29.10                                
  2 Jordan, Eric R            19 Suny Fredonia-MR          NT    1:58.85    4  
      28.70   30.16   30.38   29.61                                
  3 Dahlem, Branden              Blue Wave                 NT    2:06.46    3  
      29.67   31.33   32.75   32.71                                
  4 Nasky, John                  Blue Wave                 NT    2:10.75    2  
      30.75   32.98   33.48   33.54                                
  5 Drmacich, Conor J         20 Suny Fredonia-MR     2:16.21    2:14.71    1  
      32.49   33.91   34.20   34.11                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilcoxen, Kaitlin G       20 Blue Wave                 NT    2:31.59    9  
      34.90   39.51   38.90   38.28                                
  2 Goralski, Eileen             Blue Wave                 NT    2:35.03    4  
      36.57   39.81   39.00   39.65                                
  3 Andrasek, Stephanie S     20 Suny Fredonia-MR     2:38.41    2:36.91    3  
      35.74   39.69   40.49   40.99                                
  4 Schmidt, Courtney L       20 Suny Fredonia-MR          NT    2:38.43    2  
      36.83   40.02   40.27   41.31                                
  5 Dewey, Erin P             20 Blue Wave                 NT    2:40.43    1  
      37.15   39.63   40.51   43.14                                
  6 Jesaitis, Katie              Blue Wave                 NT   x2:40.72  
      35.78   41.76   41.94   41.24                                
  7 Morgano, Rachel           18 Suny Fredonia-MR          NT    2:53.09  
      39.03   43.68   45.21   45.17                                
  8 Mazurek, Melissa N        18 Suny Fredonia-MR     2:55.12   x2:55.65  
      40.09   44.25   45.54   45.77                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pink, Kenneth J           21 Blue Wave                 NT    2:18.03    9  
      31.47   35.49   35.90   35.17                                
  2 Athans, Kenny G           17 Blue Wave                 NT    2:19.38    4  
      31.13   35.65   36.60   36.00                                
  3 Marks, Greg               20 Blue Wave                 NT    2:22.92    3  
      32.19   36.74   37.10   36.89                                
  4 Jennings, Paul M          19 Blue Wave                 NT   x2:28.64  
      33.08   38.15   39.01   38.40                                
  5 Hawes, Justin Z           18 Suny Fredonia-MR     2:33.65    2:31.74    2  
      34.01   37.77   41.02   38.94                                
  6 Arrigo, Charley           20 Suny Fredonia-MR     2:46.57    2:41.92    1  
      36.45   41.80   41.64   42.03                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Lily F            19 Blue Wave                 NT    5:26.80    9  
      30.29   32.74   33.00   33.67   33.38   33.30   33.10   32.90
      32.58   31.84                                                
  2 Vairo, Corinne D          19 Blue Wave                 NT    5:28.35    4  
      29.33   32.37   33.25   34.04   34.28   34.06   33.45   32.90
      32.76   31.91                                                
  3 Ginty, Emi M              20 Suny Fredonia-MR          NT    5:31.43    3  
      29.54   31.54   32.31   33.32   33.52   34.00   34.23   34.43
      34.71   33.83                                                
  4 Lodinsky, Lizzie J        20 Suny Fredonia-MR     5:33.48    5:32.39    2  
      29.46   32.43   33.46   33.79   34.07   34.08   34.26   33.99
      34.05   32.80                                                
  5 O'Brien, Erin E           19 Blue Wave            5:41.42    5:36.68    1  
      29.67   32.57   34.14   34.49   34.56   34.87   34.15   34.88
      34.18   33.17                                                
  6 Follman, Camille S        18 Suny Fredonia-MR          NT    5:38.06  
      31.11   33.39   33.99   34.60   34.46   34.50   34.72   34.55
      34.22   32.52                                                
  7 Smith, Jenni              19 Suny Fredonia-MR     5:35.19   x5:42.63  
      30.80   33.45   34.27   34.90   34.86   35.09   34.94   35.17
      34.99   34.16                                                
  8 Halbohn, Colleen             Blue Wave                 NT   x5:54.47  
      31.84   34.32   34.61   35.76   36.49   36.80   36.46   36.78
      36.66   34.75                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Drew              22 Blue Wave            5:11.01    5:11.34    9  
      27.24   30.68   31.89   32.83   32.51   31.90   31.97   31.32
      30.84   30.16                                                
  2 Beebe, Matt               22 Suny Fredonia-MR          NT    5:15.68    4  
      28.50   31.71 1:04.87                   32.12   31.51   31.93
      31.95   31.18                                                
  3 Van Hall, Adrian E        19 Suny Fredonia-MR     5:29.16    5:19.98    3  
      29.30   31.79   32.02   32.16   32.26   32.55   32.14   32.18
      32.40   33.18                                                
  4 Maldonado, Eric R         19 Blue Wave                 NT    5:42.86    2  
      29.17   33.34   34.43   34.21   34.82   35.07   35.49   35.30
      36.56   34.47                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schake, Elizabeth M       20 Suny Fredonia-MR          NT    1:01.61    9  
      28.87   32.74                                                
  2 Plaschka, Jade            20 Blue Wave            1:02.79    1:02.77    4  
      29.44   33.33                                                
  3 Carney, Molly R           20 Blue Wave            1:04.00    1:03.51    3  
      29.45   34.06                                                
  4 Bormann, Kristen             Blue Wave            1:02.97    1:03.56    2  
      29.67   33.89                                                
  5 Donnelly, Katie E         18 Suny Fredonia-MR     1:05.50    1:07.43    1  
      31.56   35.87                                                
  6 Reidy, Jamie L            18 Suny Fredonia-MR     1:07.25    1:07.62  
      32.14   35.48                                                
  7 Dosser, Jessica R         20 Suny Fredonia-MR          NT   x1:12.39  
      33.21   39.18                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Austin F         20 Blue Wave              54.81      54.48    9  
      25.66   28.82                                                
  2 Estanislau, John F        19 Suny Fredonia-MR          NT      54.76    4  
      25.82   28.94                                                
  3 Wagner, Aaron R           21 Blue Wave              55.61      55.73    3  
      26.04   29.69                                                
  4 Schreckengost, Jack T     20 Blue Wave              58.37      58.65    2  
      27.12   31.53                                                
  5 Richards, Charles         18 Suny Fredonia-MR          NT      59.99    1  
      28.38   31.61                                                
  6 Murray, Chris             18 Suny Fredonia-MR     1:02.98    1:04.05  
      29.61   34.44                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ficarro, Sarah            21 Suny Fredonia-MR      261.23     278.15    9  
  2 Keller, Ashley            19 Suny Fredonia-MR      205.13     227.45    4  
  3 Hayley, Katelyn           20 Suny Fredonia-MR          NT     221.55    3  
  4 Cogliandro, Breena        19 Suny Fredonia-MR          NT    x209.75  
  5 Wanamaker, Emily          19 Blue Wave             199.85     201.80    2  
  6 Gardner, Caroline            Blue Wave             199.45     179.00    1  
 -- Schaefer, Lauren          19 Suny Fredonia-MR      229.20         x   
 -- Kies, Leanne              21 Suny Fredonia-MR      179.92    X209.10  
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuller, Ryan              20 Suny Fredonia-MR      254.77     244.65    9  
  2 Peifer, Brandon           19 Blue Wave             257.90     230.70    4  
  3 Croft, Josh               19 Suny Fredonia-MR          NT     220.40    3  
  4 Rodman, John              21 Suny Fredonia-MR      205.72     209.65    2  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Lily F            19 Blue Wave                 NT    4:55.43    9  
      30.52   33.70   39.23   38.97   42.91   44.92   32.93   32.25
  2 Andrasek, Stephanie S     20 Suny Fredonia-MR          NT    4:58.99    4  
      32.95   39.79   37.22   37.61   40.73   41.88   35.18   33.63
  3 Schmidt, Courtney L       20 Suny Fredonia-MR          NT    5:01.68    3  
      33.57   37.40   41.39   40.26   41.27   41.43   33.74   32.62
  4 Brion, Ellie M            18 Suny Fredonia-MR          NT    5:04.82    2  
      30.33   37.70   40.32   38.27   44.90   45.75   34.89   32.66
  5 Dewey, Erin P             20 Blue Wave                 NT    5:08.94    1  
      33.33   41.43   41.18   41.05   42.81   42.01   34.52   32.61
  6 Deren, Jule N             18 Blue Wave                 NT    5:09.21  
      33.22   37.39   40.59   39.61   45.04   45.11   35.02   33.23
  7 O'Brien, Erin E           19 Blue Wave                 NT   x5:09.27  
      33.67   43.12   40.07   39.86   42.19   43.29   34.00   33.07
  8 Reidy, Jamie L            18 Suny Fredonia-MR          NT   x5:09.74  
      34.02   37.83   40.32   39.32   45.17   44.86   35.01   33.21
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Athans, Kenny G           17 Blue Wave                 NT    4:19.32    9  
      26.77   30.76   33.52   32.04   37.38   38.36   31.43   29.06
  2 Singer, Jeff A            21 Blue Wave                 NT    4:32.15    4  
      27.37   32.51   34.54   33.64   42.13   41.71   30.88   29.37
  3 Jordan, Eric R            19 Suny Fredonia-MR          NT    4:34.40    3  
      28.79   32.97   34.82   33.82   41.30   41.02   31.16   30.52
  4 Nasky, John                  Blue Wave                 NT    4:39.72    2  
      30.96   35.64   35.26   34.09   41.36   41.16   30.90   30.35
  5 Jennings, Paul M          19 Blue Wave                 NT   x4:40.70  
      29.04   34.44   37.54   36.17   38.80   39.65   33.77   31.29
  6 Hawes, Justin Z           18 Suny Fredonia-MR          NT    5:06.78    1  
      31.65   37.14   41.04   40.25   41.49   42.53   37.89   34.79
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo  'A'                                 3:46.33    3:44.40   11  
     1) Max, Abby                       2) Boyce, Lauren R 19             
     3) Vairo, Corinne D 19             4) Max, Elyssa H 20               
       27.15    55.90    27.46    57.33    26.54    55.52    26.39    55.65
  2 Suny Fredonia-MR  'C'                                  NT    3:47.33    4  
     1) Donnelly, Katie E 18            2) Smith, Jenni 19                
     3) Brion, Ellie M 18               4) Schake, Elizabeth M 20         
       27.67    58.01    27.37    56.83    26.66    57.07    26.53    55.42
  3 Suny Geneseo  'B'                                      NT    3:51.41    2  
     1) Wilcoxen, Kaitlin G 20          2) Halbohn, Colleen               
     3) Chang, Linda 19                 4) Wixson, Haleigh                
       27.79    58.64    27.79    59.31    27.21    57.27    26.04    56.19
  4 Suny Fredonia-MR  'B'                                  NT    3:57.27  
     1) Follman, Camille S 18           2) Henningham, Breonna L 18       
     3) Champoux, Kristen S 19          4) Lodinsky, Lizzie J 20          
       27.93    58.40    28.77  1:00.60    27.84    59.71    58.56         
  5 Suny Fredonia-MR  'A'                                  NT   x3:58.98  
     1) Ginty, Emi M 20                 2) Rosa, Steph A 18               
     3) Solly, Renee 21                 4) Dosser, Jessica R 20           
       28.50    58.68    28.58  1:00.10    28.19  1:00.53    28.88    59.67
  6 Suny Geneseo  'D'                                      NT   x4:00.24  
     1) Wilcoxen, Stephanie             2) Goralski, Eileen               
     3) Deren, Jule N 18                4) O'Brien, Erin E 19             
       29.72  1:02.46    29.05  1:00.62    28.02  1:00.12    26.84    57.04
  7 Suny Geneseo  'C'                                      NT   x4:02.50  
     1) Bormann, Kristen                2) Carney, Molly R 20             
     3) Jesaitis, Katie                 4) Plaschka, Jade 20              
       28.79  1:00.53    28.05    59.75    28.31    59.89    29.34  1:02.33
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Suny Geneseo  'A'                                 3:19.74    3:19.30   11  
     1) Schiappa, Frank 20              2) Wagner, Aaron R 21             
     3) Brennan, Austin F 20            4) Kaplan, Josh J 21              
       23.64    49.10    23.24    49.80    23.71    50.33    23.80    50.07
  2 Suny Fredonia-MR  'A'                                  NT    3:26.68    4  
     1) Beebe, Matt 22                  2) Van Hall, Adrian E 19          
     3) Adamczak, Dave J 19             4) Sweeny, Rob 22                 
       24.46    51.54             53.87    23.84    50.57    24.39    50.70
  3 Suny Geneseo  'B'                                      NT    3:30.27    2  
     1) Pink, Kenneth J 21              2) Dahlem, Branden                
     3) Schreckengost, Jack T 20        4) Marks, Greg 20                 
       24.84    52.50    24.26    51.33    24.92    52.99    25.18    53.45
  4 Suny Geneseo  'C'                                      NT   x3:39.94  
     1) Maldonado, Eric R 19            2) Singer, Jeff A 21              
     3) Nasky, John                     4) Jennings, Paul M 19            
       26.22    56.91    24.68    53.04    26.13    54.78    25.78    55.21
 -- Suny Fredonia-MR  'B'                                  NT   X3:44.76  
     1) Drmacich, Conor J 20            2) Murray, Chris 18               
     3) Arrigo, Charley 20              4) Richards, Charles 18           
       25.73    53.46    26.81    56.01    27.03    57.71    26.76    57.58
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Suny Geneseo                        168   2. Suny Fredonia                       132
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Suny Geneseo                        195   2. Suny Fredonia                        99